3. Ботев (Пд) с първи успех в Турция, надделя над датския Вейле (ВИДЕО)

Ботев (Пд) с първи успех в Турция, надделя над датския Вейле (ВИДЕО)

"Канарчетата" победиха след гол на младия Ивайло Видев

Ботев Пловдив постигна минимална победа с 1:0 над датския Вейле в третата си контрола на турска земя. Единственото попадение за „канарчетата“ в първия успех в контролите реализира младият талант Ивайло Видев.

Дебют за пловдивчани направи новият вратар Матвей Игонен, който бе привлечен от Хебър. За датчаните титуляр бе бившият защитник на ЦСКА Раул Албентоса, а бившият бранител на Славия Стефан Велков бе резерва.

За „жълто-черните“ предстоят проверки с Рубин Казан и Динамо Москва в Турция и с Хебър Пазарджик в България преди началото на официалните мачове.

Началото на двубоя бе спокойно и на ниско темпо.

В 35-ата минута Ботев излезе напред в резултата с първото си положение. След центриране от корнер на първа греда Ивайло Видов се оказа най-добре позициониран в наказателното поле и прати топката в мрежата.

До края на първата част Матвей Игонен на два пъти показа страхотен рефлекс, избивайки удари на противникови фътболисти.

В първия четвърт час на втората част Вейле натисна и отбеляза две попадения, но и двете не бяха признати заради засади.

До края на срещата датчаните настиснаха още и имаха няколко възможности да изравнят резултата, но до попадение във вратата на Ботев така и не се стигна.

Стартов състав на Ботев: 84. Игонен, 18. Папазов, 2. Видев, 44. Диабате, 30. Балтанов, 88. Колев, 6. Мертенс, 17. Минков, 16. Акере, 42. Нвачукву, 93. Николов

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА