3. Ботев (Пд) се домогна до 2:2 с последния в руската втора дивизия

Ботев (Пд) се домогна до 2:2 с последния в руската втора дивизия

"Канарчетата" записаха първо равенство в зимните контроли

Ботев (Пд) записа първо равенство в зимните контроли. "Канарчетата" завършиха 2:2 с последния в руската втора дивизия - Химки - в приятелска среща, която се проведе в селцето Френарос, намиращо на около 13 км от Агия Напа, Кипър. Там от онзи ден е отборът на Станимир Стоилов .

В предишните си проверки "жълто-черните" записаха две победи - с 4:2 над Свиленград и с 2:0 над Чавдар (Етрополе).

Днешната среща пропусна единствено Бобан Грънчаров заради леко разтежение на четириглавия мускул на дясното бедро. Дошлият на проби холандец Марлон Перейра започна като десен бек.

Ботев откри резултата още в 8-ата минута, когато Тодор Неделев отбеляза с удар от въздуха в горния ляв ъгъл.

Химки изравни в 27-ата минута от дузпа. Съдията подмина опасна игра срещу Неделев в центъра, а секунди по-късно Стаховяк фаулира останалия сам срещу него Комов. Рамашенко бе точен от бялата точка.

До почивката Неделев на два пъти и Дяков веднъж стреляха неточно.

За началото на второто полувреме Станимир Стоилов направи една промяна – Павлов замени Неделев, а впоследствие наставникът извърши още 9 смени.

Химки осъществи пълен обрат в 52-ата минута, когато Комов отбеляза отблизо.

В 60-ата минута Цветков пусна топката в коридор за Павлов, който стреля, но ударът му бе блокиран от защитник. След последвалия ъглов удар Вандер стреля акробатично в тялото на вратаря.

След като Стоилов извърши четворка смяна, тимът му стигна до равенство. Николай Павлов вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на руснаците.

В края Ботев пропусна отлична възможност. Костов глава стреля с глава от вратарското поле право в ръцете на вратаря.

Следващата контрола на Ботев е на 3 февруари (неделя) срещу елитния полски Корона (Киелце).

БОТЕВ (ПД) - ХИМКИ 2:2

1:0 Неделев (8')
1:1 Рамашенко (27' д.)
1:2 Комов (52')
2:2 Павлов (75' д.)

Най-интересното по минути:

90` КРАЙ НА МАЧА.

83` Отлична възможност за Ботев. Артур центрира отляво към Дяков, той с глава намери Костов, който от малкия пеналт с глава стреля в ръцете на вратаря.

79` Костов и Артур стреляха слабо.

76` Неофициален дебют за Филип Димитров, който заменя Адам Стаховяк на вратата на пловдивчани.

75` ГООЛ ЗА БОТЕВ! НИКОЛАЙ ПАВЛОВ БЕЛЕЖИ ОТ ДУЗПА, ОТСЪДЕНА ЗА ИГРА С РЪКА В ПЕНАЛТА!

74` Владо Айтов заменя Перейра. Йордан Христов става бек, а Айтов ще играе в средата.

68` Станимир Стоилов извършва четворна смяна - Асен Караславов, Ангел Рахов, Лазар Марин и Станислав Костов влизат на местата на Сивард Спрокел, Веселин Минев, Вандер Виейра и Иван Цветков.

62` Йордан Христов заменя Галчев в средата на терена.

60` Цветков пуска в коридор за Павлов, който стреля, но ударът му бе блокиран от защитник и топката излезе в корнер. След ъгловия удар Вандер стреля акробатично в тялото на вратаря.

58` Втора смяна в състава на "канарчетата" - Томаш Иршак заменя Мариян Огнянов.

52` 2:1 за Химки. Комов бележи отблизо и извежда руснаците напред в резултата.

51` Стаховяк спасява срещу останалия очи в очи с него Михайлов.

50` Възможност за Химки - Соболев стреля високо над гредата.

46` НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
. Една смяна в състава на Ботев на почивката - Павлов заменя Неделев.

45` КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

40` Ботев организира няколко добри атаки на скорост, но не успява да стигне до гол.

39` Опасен удар на Неделев, топката излиза в аут.

35` Центриране на Цветков отляво, Дяков стреля с глава в ръката на защитник, но съдията не отсъди дузпа.

31` Удар на Дяков минава на сантиметри над гредата.

29` Неделев шутира слабо от далечна дистанция.

27` 1:1. Химки изравнява с гол от дузпа на капитана Рамашенко. Съдията подмина опасна игра срещу Неделев в центъра, а секунди по-късно Стаховяк фаулира останалия сам срещу него Комов.

22` В последните минути Ботев притисна съперника, но липсва точност в завършващия удар.

15` С изключение на гола, няма други опасности пред двете врати.

8' ГОООЛ ЗА БОТЕВ! ТОДОР НЕДЕЛЕВ БЕЛЕЖИ С УДАР ОТ ВЪЗДУХА В ДОЛНИЯ ЛЯВ ЪГЪЛ!

1' Начало на мача

Ето и стартовия състав на Ботев: Стаховяк, Перейра, Минев, Спрокел, Артур, Дяков, Галчев, Огнянов, Вандер, Неделев, Цветков.

Стартовият състав на Химки: Гаврилов, Кузнецов, Едгар, Руйко, Филатов, Померко, Хрушов, Соболев, Комов, Рамашенко, Михайлов

Novsport.com проследи развоя на срещата в реално време, благодарение на пресслужбата на клуба!

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо