3. Ботев (Пд) се измъкна след лудница с Ловеч и оглави А група

Ботев (Пд) се измъкна след лудница с Ловеч и оглави А група

Мачът на базата в Коматево не излъчи победител – бурно 3:3

Ботев (Пловдив) и Литекс изиграха изключително зрелищен мач на базата в Коматево от 4-ия кръг на А група. Двата тима си вкараха шест гола, но така и не успяха да излъчат победител за 3:3. Гостите от Ловеч се върнаха в срещата, въпреки че губеха с 0:2 и направиха пълен обрат. През второто полувреме обаче влезлият като резерва Милен Гамаков вкара първия си гол с екипа на Ботев и донесе точката на своите, с която отборът излезе начело в класирането.

Другите точни за „жълто-черните” бяха  Иван Цветков и Лъчезар Балтанов, който също вкара дебютен гол. За Литекс головете реализираха Асприля, Джордан и Попов.

Ботев е на върха във временно класиране с 8 точки, на една пред ЦСКА, които в неделя приемат Хасково. Литекс е на девето място с 4 точки.

Двата отбора предложиха добър футбол за родните стандарти и спокойно може да се каже, че домакините трябва да съжаляват, че точно този мач се игра пред празни трибуни. „Канарчетата” изпълниха думите на старши треньора Вили Вуцов и започнаха агресивно срещата. Още във втората минута „жълто-черните” излязоха напред в резултата след гола на опитния Цветков. Той се възползва от изключително груба грешка на Бумал в защита и откри.

Този гол вдъхна още повече самочувствие на ботевистите и те напълно поеха инициативата и контролираха случващото се на терена. Домакините атакуваха постоянно и тормозиха защитата в оранжево. Противникът от Ловеч като че ли не успя да намери себе си в първоначалните минути на срещата и Джордан и Ваюши отправиха удари към вратата на Иванов, който обаче не бе затруднен. Липсваше им острота и концентрация на момчетата на Балъков в нападение.

Отборът на Ботев можеше да удвои преднината си скоро след първия гол, но с пропуски се отчетоха Чунчуков, Огнянов и Васев. Все пак в 26-ата минута „канарчетата” стигнаха до второ попадение. Негов автор стана дошлият от Левски преди няколко дни Лъчо Балтанов. Юношата на „сините” се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле с десния крак.

Треньорът Вуцов не спираше да дава напътствия на своите възпитаници, да пресират, да се движат по-компактно по терена. Гостите от Ловеч обаче показаха, че нямат никакво намерение да се предадат на чужда територия и след три минути върнаха едно попадение. След добра атака в 29-ата минута Джордан с глава намали изоставането, след като нападателят технично завърши бърза атака на ловчанлии.

След това попадение всичко в срещата се преобърна. Литекс започна да бъде по-активният отбор, да търси повече гола, докато футболистите на Ботев изчакваха грешки от страна на съперника. Грешките обаче дойдоха в техния отбор и най-вече в защита. Гостите успяха да осъществят пълен обрат в рамките на шест минути. Страхил Попов и Данило Асприля реализираха в края на полувремето след добри  и бързи атаки, на които „канарчетата” не успяха да противодействат по никакъв начин. По страничната линия треньорът Вуцов беснееше и се държеше невярващо за главата.

Играчите на Ботев започнаха втората част бурно и веднага се впуснаха в атака, но този път гостите действаха доста по-концентрирано. Те дори можеха да вкарат още един гол и още повече да стъжнят живота на домакините. Джордан бе изведен сам срещу вратаря, но нападателят подходи много несериозно и би право в тялото на вратаря Иванов.

„Канарчетата” въпреки всичко не се дадоха и стигнаха до трети гол. Негов автор бе влезлият като резерва Милен Гамаков. Юнес Хамза го намери в наказателното поле и новият футболист в лятната селекция на Ботев се разписа.

До последно футболистите на Ботев не спряха да атакуват ида търсят победата, но неуверени действия в завършващата фаза и неточност при ударите лишиха домакините от трите точки.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)