3. Ботев (Пд) спря „черната” си серия след победа над Монтана (ВИДЕО)

Ботев (Пд) спря „черната” си серия след победа над Монтана (ВИДЕО)

Резервата Николас Варела стана герой за „канарчетата” за крайното 1:0

Ботев (Пловдив) победи Монтана в двубоя от 11-ия кръг на А група. „Канарчетата” се наложиха у дома над новака в елита с 1:0 и по този начин спря „черната” си серия от три последователни загуби. В герой се превърна влезлият като резерва през второто полувреме Николас Варела. Домакините играха по-агресивно от своя съперник, създадоха по-опасните положения и заслужено се поздравиха с трите точки.

Пловдивчани се изкачиха до 8-ата позиция в класирането с актив от 12 точки. Монтана е седми със същите точки, но е по-напред, тъй като в първия двубой победи Ботев с 6:0.

През първото полувреме „жълто-черните”бяха по-активни и създадоха по-опасните положения. Лъчезар Балтанов първи бе най-близо до това да даде преднина на домакините. Той отправи техничен удар в 16-ата минута от дъгата на наказателното поле, но топката се отби от лявата греда.

Гостите от Монтана бяха приели играта в своята половина, допускаха противника да стига сравнително лесно до наказателното поле и разчитаха на контраатаки. Футболистите на треньора Ферарио Спасов отправиха няколко далечни удари към Виктор Голас чрез Станислав Генчев и Иван Минчев, но бразилският страж бе на мястото си не допусна неприятна изненада за публиката в Коматево.

„Канарчетата” опитваха всякакви начини, за да немерят верния път към вратата на Монтана. Двете нови попълнения в редиците на Ботев (Пловдив) Жоел Чибамба и Рахави Кифуети бяха в основите на останалите положения за домакините. В 25-ата минута  Филипов намери Чибамба  много добре в наказателното поле, нападателят овладя сам срещу Иванов и шутира силно, но прати над напречната греда. След това именно той изведе Кифуети по дясното крило на атаката, играчът с номер 91 надбяга бранителя, който бе до него и отправи силен удар, но Христо Иванов се намеси вещо и спаси.

През втората част на двубоя, играчите на Ботев продължиха да действат по-агресивно от своя съперник. В завършващата фаза обаче все така им липсваше увереност, а стабилните изяви на гостите в отбрана правеше още по-трудна задачата на „канарчетата”.

Феновете на „канарчетата” в един момент започнаха да скандират „Искаме гол!” и желанието им стана реалност. В 70-ата минута Кифуети напредна мощно по десния фланг, преодоля Христофор Хубчев и пусна остро по земя към връхлитащия Варела, който с удар от движение преодоля Христо Иванов.

След попадението гостите видимо се активизираха, но не успяха да създадат нещо опасно пред Голас. Ботев можеше да се поздрави и с по-убедителна победа, но техничен удар на Кифуети в 80-ата минута премина на сантиметри от напречната греда.