3. Ботев Пд удължи мъката на "моряците" у дома с пето поредно реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев Пд удължи мъката на "моряците" у дома с пето поредно реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата тима не си вкараха гол дъжда на „Тича” в пряк сблъсък за топ 6, Неделев се контузи

Ботев Пловдив фиксира пето поредно равенство, а Черно море спря кошмарната си серия от три домакински загуби, но отново не спечели вкъщи.

Двата тима не си вкараха гол и си стиснаха ръцете след 0:0 в мач от XIX кръг на Първа лига, игран под непрекъснат дъжд, който отне от техническите дойстойнства на мача и даде приоритет на единоборствата.

В крайна сметка „моряците” останаха без победа на „Тича” в осми пореден опит, след като за последно триумфираха вкъщи на 28-ми юли, когато се наложиха с 1:0 над Дунав Русе.

Те пропуснаха да се доближат до Ботев, който е последен в класирането на първата шестица и има с 4 т. повече от Черно море.

Головите ситуации пред двете врати бяха твърде малко, като двете най-изгодни ситуации за “канарчетата” се откриха пред Фернандо Виана, но и в двата случая бразилецът бе спрян от вратаря на домакините Емил Михайлов.

Капитанът на “моряците” Георги Илиев пък нацели гредата в края на първото полувреме, а след почивката Иван Чворович спаси удар на Антон Огнянов.

Гостите имаха претенции за дузпа в 28-та минута, когато Неделев центрира към пеналта на варненци и топката се отби в Сукуп, но реферът Николай Йорданов прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В 35-ата минута именно Сукуп центрира отдясно към далечната греда, Антон Огнянов се пребори с Панов и стреля с глава, но извън очертанията на вратата.

В 42-рата Марек Кузма напредна отдясно и пусна пас към Мариян Огнянов, който се подхлъзна и не успя да засече топката на десетина метра от голлинията.

Две минути по-късно Стефан Станчев центрира в наказателното поле, където Георги Илиев стреля с глава, но нацели дясната греда.

Междувременно звездата на "канарчетата" Тодор Неделев се контузи и напусна принудително срещата, в която арбитърът Николай Йорданов показа общо 11 жълти картона.

В 72-ата минута Черно море създаде най-чистото си положение в мача.

Антон Огнянов се пребори за топката в наказателното поле и стреля, но Иван Чворович успя майсторски да спаси с крак и изби в корнер.

Малко след това „моряците” имаха претенции за дузпа заради нарушение срещу Илиас Хасани, но такава не бе отсъдена.

До края на мача Черно море натискаше съперника, ала така и не успя да отбележи гол и остана без победа у дома от 128 дни.