3. Ботев (Пд) взе минимален успех от "моряците" на "Тича" (ВИДЕО)

Ботев (Пд) взе минимален успех от "моряците" на "Тича" (ВИДЕО)

Страхотно воле на Александру Куртеан донесе успеха на "канарчетата"

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 в гостуването си на Черно море в мач от 36-ия кръг на "А" група. Като повечето мачове на стадион "Тича", този също не се отличи с множество голови ситуации. Победното попадение за "канарчетата" отбеляза Александру Куртеан още в 20-ата минута.

Една страхотна атака на Ботев (Пд) даде аванс на "канарчетата" през първата част. В 20-ата минута Мариян Огнянов изведе Педро по лявото крило. Холандецът настигна топката и от самата аутлиния центрира към Куртеан. Румънецът без да се замисля стреля от воле и промуши топката между двама бранители на домакините, за да я прати в мрежата зад Китанов.

В края на първата част Черно море можеше и да изравни, но два последователни удара на Бакари бяха блокирани.

През вторите 45 минути "моряците" пробваха да изравнят, но класата им недостигна. Играчите на Черно море отправиха няколко удара към вратата на Стаховяк, но ударите на Домовчийски и Божилов или не затрудниха стража на Ботев, или изобщо не намериха очертанията на вратата.

Това е трети пореден успех за Ботев в първенството, а тимът на Мъри Стоилов се намира на четвъртата позиция с 63 точки, на три зад третия Литекс, който има и мач по-малко.

За "моряците" това е пети пореден мач без победа в първата седмица. Черно море продължава да е шести с 51 точки.