3. Ботев (Пд) загря за Лига Европа с трето поредно реми в Австрия

Ботев (Пд) загря за Лига Европа с трето поредно реми в Австрия

„Канарчетата” за втори пореден път завършиха 0:0, след като не можаха да вкарат на Адмира

Ботев и Адмира Вакер завършиха 0:0 в контролна среща, играна на „Тренгвалдер Арена” в Австрия. Двата отбора не създадоха много голови положения и логично не стигнаха до голове.

Мачът започна равностойно, а първата добра възможност се откри пред Борис Галчев, който изпълни пряк свободен удар в 11-ата минута, но прати топката в аут.

Две по-късно "канарчетата" организираха опасна контраатака чрез Анисе и Мариян Огнянов, а след неориентирано изчистване кълбото попадна у Галчев, който стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят спаси.

В 17-ата минута Микус бе изведен в наказателното поле на Ботев, но Адам Стаховяк скъси дистанцията и блокира удара на нападателя.

Малко по-късно хубав пробив на Луис Педро по десния фланг завърши с остро центриране, топката рикошира и за малко да влети във вратата на Ишлер, който в последния момент протегна крак и я блокира.

Така почивката дойде при нулево равенство, а след нея играта бе изключително равностойна, като и двата отбора трудно създаваха чисти голови положения. В 55-ата минута опасен удар на Шникер бе спасен от Стаховяк.

Последваха редица смени в състава на "жълто-черните", преди да се стигне до 77-ата минута, когато пловдивчани изтърваха най-чистото си положение.

Тогава Ромарио преодоля противник и влезе в наказателното поле, след което шутира силно, но вратарят успя да избие топката. Така в крайна сметка двата състава не си вкараха гол. Това бе четвъртата и последна контрола на Ботев (Пд) по време на лагера в Австрия.

Novsport.com
припомня, че „канарчетата” стартираха спарингите с успех над Ружомберок (2:1), но после направиха ремита с новака в чешкия футболен елит Зноймо (1:1) и отборът на Ивелин Попов – Кубан (0:0).

Отборът ще лети за Астана на 2 юли следобед директно с полет от Виена, тъй като в Казахстан на 4 юли „канарчетата” гостуват на местния Астана в мач от първия квалификационен кръг от турнира за Лига Европа.

Съставът на Ботев срещу Адмира: Стаховяк, Дяков (70` Терзиев), Джинич (64` Спрокел), Минев (64` Грънчаров), Артур (78` Казаков), Галчев (46` Костов), Иршак (56` Васев), Педро, Анисе (56` Павлов), Вандер (67` Ромарио), Огнянов (56` Христов).

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза