3. Ботев (Пд) завърши лагера в Австрия с разгромна победа – 5:1

Ботев (Пд) завърши лагера в Австрия с разгромна победа – 5:1

„Канарчетата” останаха непобедени под ръководството на Любо Пенев

Ботев (Пловдив) завърши с победа първия си подготвителен лагер, след като разби с 5:1 словенския НК Целе.

Контролата се игра на футболната база на спортния център Обервалтерсдорф в Австрия, където "канарчетата" стартираха подготовката си за следващия сезон под ръководството на своя нов треньор Любослав Пенев.

Селекционерът на българския национален отбор използва две различни единайсеторки през двете полувремена, като през първото капитан на тима бе опитният Иван Цветков.

Именно той бе един от реализаторите в спаринга, а с попадения се отчетоха още Абел Анисе, Ромарио Кортзорг, Мариян Огнянов и записалият 24 минути игра Юнес Хамза.

Ботев (Пловдив) започна много силно срещата и още в четвъртата минута можеше да открие резултата, ала ударът на Ромарио Кортзорг мина покрай вратата.

Резултатът бе открит от Мариян Огнянов, който в седмата минута се разписа от добавка след удар на Иван Цветков.

В 25-ата минута пък блесна Абел Анисе, успял първо да финтира бранител на съперника, а после с прецизен удар да прати топката за втори път в мрежата на НК Целе.

„Канарчетата” стигнаха до класически аванс още преди почивката, тъй като в 41-ата минута Иван Цветков намери с прострелно центриране Ромарио Кортзорг и той отблизо не сбърка – 3:0.

Секунди преди почивката пък попадение на Радослав Терзиев бе отменено заради нарушение в атака.

Така завърши първото полувреме, а малко след началото на второто „жълто-черните” имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени.

В 57-ата минута реферът все пак посочи бялата точка заради нарушение срещу Луис Педро, а появилият се на почивката Юнес Хамза бе точен за 4:0.

В 69-ата минута последва нова дузпа за Ботев, този път за фаул срещу Куртеан и Иван Цветков я реализира хладнокръвно за 5:0.

Почетният гол за Целе пък бе дело на Збичайник и падна 9 минути преди края на редовните 90.

Така Ботев (Пловдив) завърши без загуба лагера си в Австрия, след като преди успеха си над словенците записа победи над местните Санкт Пьолтен (4:2) и Адмира Вакер (3:0), както и нулево равенство срещу шампиона на Словакия Слован (Братислава).

Стартов състав на Ботев (Пловдив): Адам Стаховяк, Серджан Лукин, Веселин Минев, Йордан Христов, Алесандру Куртеан, Абел Анисе, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков, Радослав Терзиев;

Състав на Ботев (Пловдив) през втората част: Адам Стаховяк, Алесандру Бенга, Филип Филипов, Владимир Айтов, Георги Сърмов, Луис Педро, Серкан Юсеин, Юнес Хамза (’70 Феребори Доре), Вандер Виейра, Божидар Васев, Лазар Марин;

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА