3. Ботев Пловдив допусна обрат от 2:0 срещу Динамо Москва

Ботев Пловдив допусна обрат от 2:0 срещу Динамо Москва

"Канарчетата" започнаха отлично, но получиха три безответни гола

Ботев Пловдив изпусна ранно изкован аванс от 2:0 и загуби с 2:3 от Динамо Киев петата си и последна контрола в Турция, като Георги Николов вкара първите си голове за "канарчетата".

Срещата започна ударно за „жълто-черните“, които излязоха напред в резултат още във втората минута. Кристиян Нвачукву проби отлично отляво и пусна пас по земя към Георги Николов, който стреля от близка дистанция и отбеляза първия си гол с екипа на Ботев.

В 19-ата минута Ботев Пловдив отбеляза втори гол, а негов автор отново бе Георги Николов. След центриране от ъглов удар на първа греда топката бе отклонена към Николов, а той с едно докосване от вратарското поле я прати в мрежата на Динамо за 2:0.

Четири минути по-късно Динамо Москва върна едно попадение, след като руснаците организираха красива атака отдясно, а Матвей Игонен не се справи с избиването на топката и я подари на Фьодор Смолов, а звездата на руския тим се разписа без проблеми.

В края на първата част Карабельов допусна грешка при изнасянето на топката, Ивелин Попов не успя да я поправи и спъна футболист на Динамо в наказателното поле, което доведе до дузпа. С изпълнението се нагърби Хорка Караскал, който изравни резултата – 2:2.

В 74-ата минута Караскал изведе Ярослав Гладишев, а той от перфектна ситуация не успя да вкара. Минута преди края на редовното време Динамо Москва стигна до пълен обрат. Фьодор Смолов навлезе в наказателното поле и подаде към Чупаев, който не сгреши от близка дистанция и донесе победата за руснаците.

Стартов състав на Ботев Пловдив: 84. Игонен, 15. Ето’о, 38. Балоянис, 4. Укаки, 79. Чернев, 44. Сирики, 10. Попов, 28. Карабельов, 16. Акере, 42. Нвачукву, 93. Николов

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА