3. Ботев Пловдив отнесе Ботев Враца с 5:3 в голово шоу (ВИДЕО)

Ботев Пловдив отнесе Ботев Враца с 5:3 в голово шоу (ВИДЕО)

"Канарчетата" се изкачиха до 11-то място, а врачани остават на пет точки от последното място

Ботев Пловдив стигна до успех като гост, след като стигна само до точка от визитите си на Лудогорец, Черно море и ЦСКА. Този път, далеч от "Коматево" "канарчетата" победиха с 5:3 Ботев Враца на "Христо Ботев" след интригуващ сблъсък в Северозапада.

Ботев Враца започна по-активно в дебютните минути на срещата. В 3-ата минута Момчил Цветанов бе изведен по лявото крило и центрира на втора греда, където Марко Мажуга стреля с глава, но Хидайет ханкич отрази. Браян Переа се оказа обаче на правилното място в точния момент, за да чукне топката в опразнената врата на "канарчетата".

Само две минути по-късно Антонио Перера матира халфовата и защитнита с подаване, с което изведе Янис Карабельов, който преодоля Федерико Бариос, за да чукне топката в празната врата от малък ъгъл, с което бързо да възстанови паритета.

Ботев Пловдив успя да осъществи пълния обрат на събитията във Враца в 28-ата минута, когато Антоан Бароан бе изведен по лявото крило, като имаше достатъчно време да види разпорложението на играчите в наказателното поле, след което да пусне остър пас за Фаустас Степанавичюс, който опъна мрежата.

Ботев Враца започна по-агресивно в първите минути на второто полувреме. Даниел Генов центрира остро от корнер в 47-ата минута, изненадвайки Хидайет Ханкич, който отрази с гърди.

Натискът на Ботев Враца даде резултат в 50-ата минута, когато Момчил Цветанов напредна по лявото крило и подаде успоредно на голлинията в наказателното поле на Ботев Пловдив. Там Марко Мажуга навлезе от втора позиция, за да засече топката в мрежата.

Ботев Пловдив отново излезе напред в резултата в 55-ата минута, когато Емануел Уме напредна през средата и стреля от средна дистанция в долния ляв ъгъл и с помощта на гредата, топката влезе във вратата. Федерико Бариос плонжира, но не успя да отрази.

Момчил Цветанов центрира от лявото крило, а Константинос Балоянис игра с ръка в собственото си наказателно поле, опитвайки да овладе на гърди. Стоян Арсов не се поколеба и посочи бялата точка. Браян Переа се нае с изпълнението на дузпата и прати Ханкич в обратния ъгъл, за да изравни за 3:3 в 63-ата минута.

Емануел Уме бе намерен по лявото крило с дълго подаване през целия терен в 77-ата минута. Нигериецът навлезе навъртре чрез дрибъл и стреля от границата на наказателното поле ниско по тревата, а с помощта на десния страничен стълб топката влезе в мрежата по единтичен начин, както при третия гол за Ботев Пловдив.

"Канарчетата" стигнаха до пето попадение в 81-ата минута, когато Янис Карабельов свали с глава за Антоан Бароан, който с мощен изстрел от воле прати топката по феноменален начин в горния десен ъгъл на вратата на домакините, не оставяйки никакви шансове на Бариос да отрази.

Така Ботев Пловдив вече има 15 точки на 11-то място, докато Ботев Враца остава 14 с 10 пункта.

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов – 77. Стефан Велев, 10. Спас Георгиев, 18. Диого Барбоса – 14. Марко Мажуга, 9. Даниел Генов (К), 19. Браян Переа

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис, 5. Йонас Тамм – 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера, 16. Самуел Акере – 10. Ивелин Попов (К) – 14. Фаустас Степонавичюс, 11. Антоан Бароан

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо