3. Ботев (Пловдив) прегази Септември (Симитли) в контрола

Ботев (Пловдив) прегази Септември (Симитли) в контрола

"Канарчетата" се добраха до убедителен успех с 4:0 в първия си мач за 2012-та година

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна победа в първия си мач за 2012-та година, предаде кореспондентът на Novsport.com. „Канарчетата” се наложиха с убедителното 4:0 в контролен мач. Играчите на Милен Радуканов водеха с 2:0 още на почивката на мача, а през второто полувреме достигнаха и до още две попадения.

Първата по-сериозна ситуация в мача се откри пред Септември (Симитли) в 7-ата минута. Андон Гущеров напредна отляво, центрира в наказателното поле, но ударът на Григор Григоров срещна напречната греда. Последва добра възможност и пред Ботев, но изстрелът на Деян Христов в 10-ата минута бе отразен от вратаря Ганев.

Малко след тази ситуация се откри положение пред Калоян Стоянов, който бе изведен очи в очи с противниковия вратар, нанесе удар, но стражът на Ботев Христо Иванов се отчете с добра намеса. Така се стигна до 22-ата минута, когато Деян Христов отбеляза за 1:0 за Ботев. Балтов сбърка в защита,  а от това се възползва Деян Христов, който със силен диагонален удар в левия ъгъл отбеляза първия гол за „канарчетата”. В 34-ата минута пък преднината на Ботев бе удвоена. Петър Атанасов получи топката около границата на наказателното поле и я прати неспасяемо във вратата на Септември, удвоявайки аванса на пловдивския тим.

До края на първата част Петър Атанасов можеше да отбележи нов гол, но останал сам срещу вратаря, футболистът стреля над вратата.

През втората част Ботев излезе с напълно променен състав, докато за Септември единствената промяна беше на вратата – Васев се появи на мястото на Ганев. В 56-ата минута включилият в наказателното поле висок бранител на Септември – Иван Балтов, можеше да отбележи с глава, но кълбото попадна право в ръцете на Амбарцумян.

Малко след този пропуск преднината на Ботев (Пловдив) стана класическа. Юсеинов центрира в наказателното поле на Септември, където капитанът на Септември (Симитли) Васил Кацарски си отбеляза автогол. До края на двубоя Ботев достигна и до четвърти гол, паднал в 82-ата минута. Негов автор бе Юсеинов, който шутира от границата на наказателното поле, а кълбото влетя във вратата на Васев, като по този начин бе оформено и крайното 4:0.

Ето и чат-описанието, където Novsport.com следи двубоя:

90' Край на мача. "Канарчетата" печелят срещу Септември (Симитли) с 4:0!!!

82’ 4:0 за Ботев!!! Ирфан Юсеинов шутира от границата на наказателното поле, а топката влетя във вратата на Васев.

75’ Смяна в състава на Ботев. Васил Василев влиза на мястото на Лазар Марин.

69’ Две смени за Септември. Антон Тодоров и Анатоли Лулейски напускат, на тяхно място с Ален Христов и Топузов.

58’ 3:0 за Ботев (Пловдив). Юсеинов центрира в наказателното поле на Септември, където капитанът на Септември (Симитли) Васил Кацарски си отбеляза автогол.

56’ Корнер за Септември (Симитли). Включилият се в наказателното поле висок бранител Иван Балтов засече топката с глава, но кълбото право в ръцете на Амбарцумян.

51' Продължава да се запазва преднината на Ботев от две попадения, все още няма нещо по-интересно през второто полувреме.

46Ботев излиза за второто полувреме изцяло с нова единайсеторка. За Септември (Симитли) единствено вратарят е заменен. Васев се появява на мястото на Ганев.

46' Начало на втората част.

45' Край на първото полувреме. След 45 минути игра Ботев води на Септември (Симитли) с 2:0.

45’ Удар на Йордан Христов отляво премина в много близо до дясната греда.

41’ Невероятен пропуск на Петър Атанасов, който бе изведен от Тодор Неделев в наказателното поле на Септември (Симитли), но останал сам срещу вратаря, стреля над вратата.

37’ Златанов заменя Григоров за Септември (Симитли). Футболистът, който е на проби от Перун (Кресна), получи някаква травма след удар в слабините и се наложи да бъде заменен.

34’ 2:0 за Ботев!!! Петър Атанасов получи топката около границата на наказателното поле и я прати неспасяемо във вратата на Септември, удвоявайки аванса на „канарчетата”.

22’ Деян Христов бележи за 1:0 за Ботев!!! Балтов сбърка в защита, а от това се възползва Деян Христов, който със силен диагонален удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

11’ Нападателят на Септември Калоян Стоянов бе изведен срещу противниковия вратар, нанесе удар, но с добра намеси се отчете вратарят на Ботев Христо Иванов.

10’ Чисто положение за Ботев. Деян Христов получи топката в наказателното поле, стреля към вратата, но Ганев отрази удара му.

7Андон Гущеров от Септември напредна отляво, центрира в наказателното поле, но ударът на Григор Григоров срещна напречната греда.

4’ Тодор Неделев центрира в наказателното поле, Мангурев игра с глава, а топката излезе над вратата в корнер. След изпълнението на ъгловия удар не се стигна до нищо опасно.

1’ Капитанът Тодор Неделев изпълни фаул, а ударът на премина над вратата на Септември (Симитли).

1' Начало на двубоя между отборите на Ботев (Пловдив) и Септември (Симитли).

Стартови състави:

Ботев (Пловдив): Иванов, Аргиров, Димов, Рахов, Бонев, Телкийски, Й. Христов, Д. Христов, Неделев, Атанасов, Димитров

Резерви: Амбарцумян, Николов, Ангелов, Домакинов, Гаджалов, Байрев, Св. Петров, Манчев

Септември (Симитли): Ганев, Илиев, Кацарски, Тодоров, Мангурев, Григоров, Гущеров, Лулейски, Балтов, Николов, Стоянов;