3. Ботев (Пловдив) се наложи над Черноморец в контрола в Димитровград (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) се наложи над Черноморец в контрола в Димитровград (ВИДЕО)

"Канарчетата" спечелиха срещу "акулите" с 2:1

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Черноморец в контролна среща, която се игра в Димитровград. Иван Цветков и Николай Павлов бяха точни за „канарчетата”, докато единственото попадение за „акулите” бе дело на Гаел Нландулу. И трите гола в мача паднаха през второто полувреме. Това бе последна проверка и за двата тима преди началото на пролетния полусезон.

В първите 20-ина минута на двубоя нямаше чисти голови положения пред двамата вратари. В средата на първата част Тодор Неделев шутира към Стоян Колев, който улови без проблем. Черноморец отвърна с изстрел на Балтанов, но топката не попадна в очертанията на вратата. Малко след като изтече половин час игра от началото на мача, Тодор Неделев стреля със странична ножица след центриране на Вандер Виейра, но Стоян Колев спаси. „Акулите” бяха близко до гол в 36-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Ботев последва удар към вратата на "канарчетата", а кълбото срещна десния страничен стълб.

Малко преди края на първото полувреме Черноморец пропусна нова добра ситуация. Перейра се опита да върне към Стаховяк, но пасът му бе слаб и играч на Черноморец пресече подаването, след което озовал се сам срещу вратаря на Ботев, се опита да го прехвърли, но прати топката в аут. Почивката дойде при нулево равенство.

В 53-ата минута Неделев стреля неточно, а малко след това Гаел Нландулу отправи удар към вратата на Ботев, но топката премина над напречната греда.

Ботев откри резултата в 60-ата минута. Бранител на Черноморец опита да върна към Стоян Колев, но подаването му бе слабо и бе пресечено от Иван Цветков, който останал сам срещу вратаря на „акулите”, го преодоля и на празна врата прати топката в мрежата за 1:0.

Само 2 минути по-късно обаче „акулите” получиха правото да изпълнят дузпа. Дяков бе преодолян от играч на Черноморец и в опита си да го догони, го докосна леко, а футболистът на „акулите” се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. На Веселин Минев пък бе показан червен картон, след като бранителят си изкара два жълти картони в рамките на 20-ина секунди, като и двата бяха за реплики към рефера. Гаел Нландулу стреля за Черноморец от бялата точка и с точно изпълнение изравни – 1:1.

В 75-ата минута Костадин Дяков нацели напречната греда, а 2 минути по-късно и Ботев получи правото да изпълни дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Николай Павлов в наказателното поле. Зад топката застана именно Павлов и реализира от бялата точка, правейки резултата 2:1 в полза на Ботев. До края на срещата не паднаха нови голове и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:1 в полза на Ботев (Пловдив).

Ето и чат от целия мач, който Novsport.com проследи благодарение на пресслужбата на Ботев (Пловдив):

Ботев (Пловдив) - Черноморец 2:1

94' Край на мача! Ботев (Пловдив) печели срещу Черноморец с 2:1!

92' Опасен удар към вратата на Ботев, вратарят Росен Андонов с добра намеса спаси.

84' Николай Павлов стреля към Стоян Колев, топката не попада в очертанията на вратата.

81' Станислав Костов стреля към вратата на Черноморец, Стоян Колев със сетни усилия спасява.

80' Жълт картон за Костадин Дяков.

77' Гол за Ботев! "Канарчетата" повеждат с 2:1! Николай Павлов вкарва от бялата точка и прави резултата 2:1 в полза на Ботев!

76' Дузпа за Ботев, отсъдена за нарушение срещу Николай Павлов в наказателното поле!

75' Костадин Дяков стреля към вратата на Черноморец, а кълбото среща напречната греда!

67' Няколко смени в състава на "канарчетата". В момента на терена за Ботев са Росен Андонов, Марлон Перейра, Ангел Рахов, Асен Караславов, Артур Енрике, Костадин Дяков, Йордан Христов, Томаш Иршак, Николай Павлов, Мариян Огнянов и Станислав Костов.

65' Гол за Черноморец! "Акулите" бързо успяха да изравнят резултата! Гаел реализира от бялата точка, правейки резултата 1:1.

63' Веселин Минев пък получава червен картон! Бранителят си изкара два жълти картони в рамките на 20-ина секунди, като и двата бяха за реплики към рефера.

62' Дузпа за Черноморец! Дяков бе преодолян от играч на Черноморец и в опита си да го догони, го докосна леко, а футболистът на „акулите” се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Перейра пък получава жълт картон за оспорване на дузпата.

60' Гол за Ботев! "Канарчетата" повеждат с 1:0! Бранител на Черноморец опита да върна към Стоян Колев, но подаването му бе слабо и бе пресечено от Иван Цветков, който останал сам срещу вратаря на „акулите”, го преодоля и на празна врата прати топката в мрежата за 1:0!

59Гаел отправи удар, след който топката премина над вратата на Ботев.

54' Центриране в наказателното поле на Черноморец, никой от играчите на Ботев не достига до топката.

53' Борис Галчев центрира към Тодор Неделев, който стреля, но ударът не попада в рамките на вратата.

46' Артур и Дяков са се появили на мястото съответно на Спрокел и Педро.

46' Начало на втората част!

45' Край на първото полувреме! След 45 минути игра двата отбора се оттеглят на почивка при нулево равенство.

45' Удар на Борис Галчев, кълбото не попада в рамките на вратата.

42' Сериозен пропуск за Черноморец! Перейра се опита да върне към Стаховяк, но пасът му бе слаб и играч на Черноморец пресече подаването, след което озовал се сам срещу вратаря на Ботев, се опита да го прехвърли, но прати топката в аут.

36' След центриране в наказателното поле на Ботев последва удар към вратата на "канарчетата", а кълбото срещна десния страничен стълб.

33' Тодор Неделев стреля със странична ножица след центриране на Вандер Виейра, но Стоян Колев спаси.

29' Грънчаров опита да играе с топката след центриране на Галчев, но е извършил нарушение в атака.

25' Удар на Балтанов към вратата на Ботев, топката обаче не попада в очертанията на вратата и излиза в аут.

23’ Тодор Неделев отправя удар към вратата на Черноморец, но Стоян Колев лови без проблем.

18' Тодор Неделев опита центриране, но топката бе избита от играч на Черноморец.

15' Удар към вратата на Ботев, топката рикошира в Грънчаров и излезе в ъглов удар, след изпълнението на който не се стигна до нищо по-опасно.

14' След центриране в наказателното поле на Ботев кълбото бе избито от Йордан Христов.

13' Вандер Виейра показа отлична игра срещу защитата на Черноморец и пробва да намери Борис Галчев, който обаче не успя да овладее кълбото.

12' Спрокел е на земята и се налага да получи лекарска помощ. Холандецът напуска накуцвайки.

9' Минев пробва да подаде към Вандер, но бразилският футболист бе в засада.

7' Ъглов удар за Ботев, Грънчаров не успя да отправи удар към вратата, но подаде към Педро, който обаче не намери рамките на вратата.

6' В началните минути от срещата играта се води в средата на терена. На мача има около 450 бултраси.

1' Начало на мача!

Стартовият състав на Ботев: Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Йордан Христов, Луис Педро, Вандер Виейра, Тодор Неделев, Иван Цветков