3. Ботев пречупи Жрински в края за 2:0 и изравни 50-годишен рекорд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев пречупи Жрински в края за 2:0 и изравни 50-годишен рекорд (ВИДЕО+СНИМКИ)

Огнянов и Неделев донесоха успеха на "канарите"

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира за 3-ия предварителен кръг на турнира Лига Европа, след като тази вечер се наложи с 2:0 над Жрински Мостар в реванша и с общ резултат 3:1 продължава напред.

Срещата се игра на стадион "Лазур" пред около 10 хиляди зрители, които създадоха невероятна атмосфера и не спряха да подкрепят любимците си през цялата среща.

С успеха "канарите" изравниха 50-годишен рекорд от 4 последователни двубоя без поражение в Европа.

Двубоят започна с повече владение на топката от страна на Ботев, което обаче не водеше до положения пред вратата на гостите. Те от своя страна бяха плътно групирани в половината си и основно чрез контраатаки опитваха да притесняват отбраната на "канарите".

В 23-ата минута дойде и първият изстрел към една от двете врати. Тогава Ромарио бе намерен в наказателното поле, холандецът опита да прехвърли Дуйкович, но вратарят на Жрински внимаваше.

Пресата на българите продължаваше и в 34-ата минута Неделев опита късмета си от средна дистанция, принуждавайки Дуйкович да спасява, макар и не много убедително.

В последните 5 минути на полувремето "канарите" подложиха на обстрел вратаря на босненците но без успех, тъй като Галчев, Ромарио и Неделев шутираха неточно.

Втората част отново стартира с по-добре игра на домакините, а в 52-ата минута Ромарио засече с глава центриране от корнер, но покрай вратата. 4 по-късно Неделев центрира в наказателното поле, където Анисе се хвърли на плонж, но не успя да засече кълбото.

Последваха минути на затишие, а в последните 20 на срещата "канарите" натиснаха още повече противника си. В 71-ата минута Спрокел асече с глава центриране от корнер, топката премина критично близо до дясната греда на Дуйкович.

7 по-късно Педро премина през двама играчи на гостите и изведе Огнянов очи в очи със стража на босненците, но ударът му премина над вратата.

Така дойде 80-ата минута, когато топката рикошира в Галчев и стигна до наказателното поле, където непокритият Огнянов овладя и с десния крак мушна топката между краката на Дуйкович за 1:0.

След гола гостите се оголиха и в 84-ата минута Галчев шутира мощно от дистанция, но вратарят на Жрински спаси. 4 по-късно обаче Галчев изведе Неделев сам срещу Дуйкович след хубава контраатака, а юношата на Ботев заби кълбото в долния му ляв ъгъл за крайното 2:0.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) ще се изправи срещу германския Щутгарт.