3. Ботев със седма поредна загуба, феновете аплодират отбора

Ботев със седма поредна загуба, феновете аплодират отбора

Ботев (Пловдив) записа седма поредна загуба от началото на сезона след като отстъпи с 0:1 на Славия в мач от 7-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Единственото попадение в мача е дело на Тодор Колев, който се разписа още в 4-ата минута на срещата.

Ботев (Пловдив) записа седма  поредна загуба от началото на сезона след като отстъпи с 0:1 на Славия в мач от 7-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Единственото попадение в мача е дело на Тодор Колев, който се разписа още в 4-ата минута на срещата.

Двубоят, който се игра пред около 7000 запалянковци на до скоро пустия стадион в Пловдив започна равностойно, като „канарчетата” първи успяха да създадат реална опасност пред противниковата врата.

Две минути след първия съдийски сигнал капитанът на домакините Караманов, който дебютира с фланелката на Ботев, излезе сам срещу вратаря на Славия  и стреля, но М’Боли отрази неговия удар.

Две минути по-късно гостите не сгрешиха и откриха резултата с гол на Тодор Колев. Асен Николов получи топката след груба грешка на Венци Велинов, който излезе да лъже Георгиев и остави вратата си незащитена. Николов пусна към Тодор Колев, който изпрати топката в мрежата за 1:0.

В 11-ата минута Жуниор имаше възможност да удвои преднината на своите след като остана очи в очи с Велинов и опита прехвърлящ удар, но стражът се намеси навреме и изби топката.

Ранният гол не успя да пречупи духа на „канарчетата”, които през по-голяма част от времето оказваха достойна съпротива на своя съперник и в 25-ата минута стигнаха до възможност да изравнят резултата. Карлет стреля опасно от фаул, но М’Боли плонжира и избива топката в корнер.

В 30-ата минута Дзанолети центрира остро отдясно, но М’Боли излезе напред и изби топката пред двама връхлитащи нападатели на Ботев.

Две минути по-късно домакините пропуснаха нов шанс да изравнят резултата след като Сталев стреля с глава от близко разстояние, но топката срещна напречната греда и тупна на голлинията.

В 35-ата при една контраатака Жуниор нахлу опасно в наказателното поле на Ботев, но стражът излизе самоотвержено и парира неговия удар.

До края на първата част не се стигна до по-сериозна опасност пред някоя от двете врати и футболистите на Славия се прибраха в съблекалните си с гол преднина.

След почивката домакините се излязоха мотивирани и още по-настървено да търсят изравнителен гол. Въпреки мъжката си игра обаче „канарчетата” трудно успяваха да създадат реална опасност пред вратата на Славия.

В 49-ата минута Дзанолети стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но топката бе изпратена в аут.

Капитанът Караманов също пропусна да се разпише в 68-ата минута след като отправи прецизен удар с левия крак, но М’Боли отново се намеси блестящо.

Три минути по-късно Жуниор нахлу опасно в наказателното поле на Ботев, но Велинов изби коженото кълбо.

В 88-ата минута Брици отправи хубав далечен удар, но топката кацна право в ръцете на М’Боли.

В края на редовното време Павле Попара пропусна добра възможност да удвои аванса на „белите” след като остана сам срещу Велинов, но стреля право в тялото на стража.

Във втората минута от даденото триминутно продължение Карлет стреля след центриране от корнер, но изпрати топката в аут.

Това бе последният шанс за „канарчетата” да извоюват първата си точка от началото на сезона и те записаха седмата си поредна загуба.

Въпреки това 7000-те фенове, завърнали се на стадион „Христо Ботев” изпратиха с аплодисменти своите любимци, които се бориха храбро и върнаха надеждата в сърцата на „жълто-черната” публика. За сметка на това запалянковците изпратиха с бурни освирквания главния съдия Антон Генов, който бе замерян с пластмасови бутилки и се наложи да бъде скрит от техния гняв зад щитовете на полицаите.