3. Ботев се върна на седмото място след класика над Марек (ВИДЕО)

Ботев се върна на седмото място след класика над Марек (ВИДЕО)

"Канарчетата" вкараха три безответни гола в домакинския си мач и са на точка от шестия Левски

Ботев записа важни три точки в последния мач от XX кръг на А група, побеждавайки с 3:0 у дома борещия се за оцеляване Марек. Победата запази шансовете на „канарчетата” да влезнат в първата шестица, след като тимът на Петър Пенчев си върна седмата позиция и е на точка от 6-ия Левски, който има в актива си 31-а. На другия полюс  дупничани са на незавидното предпоследно място с 13 точки и с все по-илюзорни шансовете за оставане в елита. Чунчуков вкара в 4-ата минута след кошмарна грешка на стража на гостите Емил Михайлов. Мариян Огнянов удвои в 24-ата след великолепна асистенция на Иван Цветков, а в добавените минути на втората част резервата на Ботев Християн Казаков направи 3:0.

Двубоят бе наблюдаван от селекционера на националите Ивайло Петев, както и от треньора на младежите Тони Здравков.

Ботев започна отлично двубоя и още в 4-ата минута откри резултата, не без помощта на вратаря на дупничани Емил Михайлов. Чунчуков получи на границата на големия пеналт от Огнянов и бързо нанесе удар, Михайлов не се намеси качествено и вместо да улови изби назад, насочвайки кълбото към собствената си врата – 1:0 за домакините.

Чунчуков пропусна да удвои няколко минути по-късно, когато бе намерен отдясно, шутира, но Михайлов успя с крак да избие.

Ботев продължи да атакува с пълна сила и налагаше темпото на терена, а единствената чиста възможност за дупничани бе пропиляна от Крум Бибишков в 20-ата минута, когато бе оставен непокрит и от няколко метра не успя да насочи топката във вратата на Стаховяк.

Бърза атака отдясно на „канарчетата”  в 24-ата минута завърши с красив гол с глава на Мариян Огнянов. Иван Цветков проби по фланга и направи отлично фалцово центриране с левия крак, което бе засечено с плонж от Огнянов, пращайки топката в десния ъгъл на Михайлов – 2:0 за Ботев.

Четири минути след великолепната си асистенция Цветков можеше да запише името си сред голмайсторите, но техничен негов удар срещна страничния стълб.

В края на първата част Огнянов можеше да изненада за втори път Михайлов, но не успя да насочи добре топката и ударът му с глава прати топката над напречната греда.

Играта в първите минути след почивката бе двуостра, но чистите положения отново се създаваха пред вратата на Марек. Васев на два пъти пропусна да направи резултата класически – първо в 63-ата футболиста на „канарчетата” стреля много силно и неточно, а пет минути по-късно отново от добра позиция не успя да се разпише, този път заслуга за това има вратарят на гостите, който излезе добре и изби.

Концентрацията на Марек в защита спадна в последните минути и в добавеното време резервата на Ботев Казаков отбеляза първия си гол в професионалния футбол, правейки резултата класически. В 4-ата минута на добавеното време Чунчуков се пребори с бранител за топката в полето на Марек и извади към Казаков, който на празна врата не сгреши, оформяйки крайния резултат.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза