3. Ботев смаза Бохемианс с 4:0 в контрола

Ботев смаза Бохемианс с 4:0 в контрола

Това бе последна проверка за "канарите" в Турция

Ботев разгроми с 4:0 чешкия Бохемианс (Прага) в последната си контрола в Анталия.

Възпитаниците на Милен Радуканов записаха 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в мачовете на турска земя.

Двубоят срещу чехите започна отлично за “канарчетата” и още в 8-ата минута резултатът бе открит, след като Петър Атанасов се разписа след асистенция на Тодор Неделев. Само две минути по-късно Петър Атанасов открадна топката пред пеналта, след което Курдов не успя да намери Неделев, като по този начин пловдивчани пропуснаха да отбележат второ попадение.

В 19-ата минута след добра атака на “жълто-черните” топката стигна до Йордан Христов, но той вместо да шутира опита пас, който рикошира в защитник.

В първите 30 миунти чехите разчитаха на удари от далечна дистанция, като само един от тях бе близо до целта. В 38-ата минута комбинация между Емил Аргиров и Йордан Христов отдясно завърши с центриране на последния, но защитник изпревари Курдов и изби на метър пред голлинията. Малко преди края на първата част Йордан Христов пропусна сам срещу вратаря, след двойно подаване с Курдов.

В началото на втората част положенията пред двете врати намаляха. В 51-ата минута Душнич стреля отблизо, но Христо Иванов спаси. В 72-ата минута влезлият като смяна Николай Манчев покачи на 2:0, след като се разписа с удар от воле след центриране на Емил Аргиров. Една минута по-късно Данчо Христов можеше да направи резултата класически, но пропусна сам срещу вратаря.

Все пак това се случи в 81-ата минута, когато Ангел Рахов се разписа след асистенция на Николай Манчев. Само 3 минути по-късно Сашо Александров направи 4:0, след удар от центъра на терена. Секунди преди края на мача вратарят на чехите изби опасен удар на Светослав Петров.

Съставът на Ботев:
 Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов (60` Николай Димитров), Венци Бонев, Ивайло Димитров (82` Лазар Марин), Светослав Петров, Христо Телкийски (67` Николай Манчев), Йордан Христов (82` Лъчезар Ангелов), Тодор Неделев (45` Александър Александров), Петър Атанасов (63` Ангел Рахов), Атанас Курдов (45` Деян Христов).
Официално: Опитен испанец смени Ачиари в Берое

Клубът от Първа лига предприе изненадваща треньорска рокада след 1:0 над Славия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф