3. Ботев спечели последната си контрола в Кипър

Ботев спечели последната си контрола в Кипър

"Канарите" биха с 3:2 Ростов в мач с два обрата, Луис Педро с първи гол за пловдивчани

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши контролите от подготвителния лагер в Кипър с авторитетна победа с 3:2 над руския Ростов. Срещата се игра в Ларнака, а утре "канарите" се прибират в България.

Като цяло двубоят бе двуостър, като в хода на срещата се стигна до два пълни обрата.

Всичко започна прекрасно за българите, след като още в 5-та минута Вандер намери Педро на изгодна позиция, новото попълнение на "канарите" шутира по диагонал и даде аванс на своите.

След попадението Ботев имаше още две възможности за гол, но първо Плетикоса отрази шут на Костов, а след това Галчев стреля неточно.

В 20-ата минута пък, Иршак можеше да удвои, след като бе непокрит в пеналта и засече хубаво центриране с глава, ала мерникът му изневери и кълбото излезе в аут. 180 секунди по-късно Иван Цветков също стреля неточно с глава от добра позиция.

След преполовяването на полувремето Ростов изравни играта и натисна съперника си и в 36-ата минута Гацкан възстанови статуквото, засичайки с глава центриране от корнер.

До края на полувремето се запомни единствено страхотен изстрел от дистанция на Галчев, който обаче бе отразен от Плетикоса.

Втората част стартира много лошо за българите, тъй като Спрокел извърши нарушение за дузпа, а Кириченко не сбърка от бялата точка, правейки пълен обрат за своите.

Радостта на Ростов от този гол обаче изтрая едва 5 минути. В 53-ата руснаците на свой ред направиха дузпа, а Вандер Виейра не сбърка от 11-метровия наказателен удар - 2:2.

След този гол "канарите" отново овладяха инициативата и в 61-ата минута резервата Неделев опита късмета си от дистанция, ала резервата Черник спаси.

По-добрата игра на Ботев продължи и в 74-ата минута Вандер намери Йордан Христов на границата на наказателното поле, но ударът на последния бе неточен. 3 минути по-късно Неделев центрира от корнер, Йордан Христов засече с глава, но над вратата на руснаците.

В 80-ата минута пък, Кириченко засече с глава центриране отляво, но ударът му срещна гредата на Ботев.

Така дойде 89-ата минута, когато Неделев намери Павлов е пеналта на руснаците, последните стреля, вратарят изби, но след това топката рикошира в бранител в синьо и се върна зад голлинията на Ростов, като по този начин бе оформено и крайното 3:2 за Ботев.

В останалите си контроли на кипърска земя "канарите" записаха 2:2 с Химки, 1:1 с Корона (Киелце), 2:0 над Дукла (Прага), 2:2 с Теплице и разгромна загуба с 1:7 от Слован Либерец

Съставът на Ботев: 1 Стаховяк, 20 Перейра, 5. Грънчаров, 83. Спрокел, 5. Грънчаров, 14. Минев (26. Енрике 83'), 71.Галчев, 16.Иршак (7. Огнянов 68'), 90. Луис Педро,  10. Вандер (13. Павлов 76'), 18.Костов (11. Христов 57'), 19.Цветков (92. Бамого 71')

3:2 Павлов '89

90' Край на мача! Ботев спечели последната си контрола в Агия Напа с 3:2 над Ростов

89' Гооол за Ботев! Неделев намери Павлов е пеналта на руснаците, последните стреля, вратарят изби, но след това топката рикошира в бранител в синьо и се върна зад голлинията на Ростов - 3:2 за "канарите"

83' Артур заменя Минев

80' Кириченко засече с глава центриране отляво, но ударът му срещна гредата на Ботев

77' Неделев центрира от корнер, Йордан Христов засече с глава, но над вратата на руснаците

76' Павлов се появява на мястото на Вандер

74' Вандер намери Йордан Христов на границата на наказателното поле, но ударът на последния бе неточен

72' Нова смяна за Ботев, Бамого заменя Цветков

70' Жълт картон за Минев

68' Огнянов влиза на мястото на Иршак

65' Нищо интересно в последните минути, играта се води в средата на терена

61' Мощен удар на влезлия преди секунди Тодор Неделев от около 20 метра, стражът на Ростов спаси със сетни усилия.

61' Удар към вратата на Ботев - неточен

57' Първа смяна за българите, излиза Костов, на негово място се появява Христов

56' Извеждащ пас за Цветков, който е бил в засада

53' Гооол за Ботев! "Канарите" получиха правото да изпълнят дузпа, Вандер е точен от бялата точка

48' ГОЛ ЗА РОСТОВ! Вратарят позна ъгъла, но Кириченко прати в горния десен ъгъл и Ботев губи с 1:2!

47' Дузпа за Ростов! Спрокел свали с ръце съперник около точката на дузпата и съдията свири дузпа!

46' Начало на втората част!

45' Край на първото полувреме! Ботев (Пловди) - Ростов 1:1!

44' Хубаво включване на Минев на фланга води само до неуспешно центриране на Галчев към далечната греда. Само аут.

39' Страхотен удар с вътрешен фалц на Галчев от 25 метра, Плетикоса избива от горния десен ъгъл в корнер!

36' ГОЛ ЗА РОСТОВ - 1:1! Ботев допусна гол след корнера, Гацкан засече с глава в мрежата центрирането от ъгловия удар!

35' Избита топка попадна на крака на Курбанов, но след рикошет топката излезе в корнер.

32' Много неточен удар от дистанция към Стаховяк.

25' Дяков от Ростов стреля неточно от 23-4 метра при един пряк свободен удар.

23' Добро центриране за Иван Цветков, но нападателят с глава прати над гредата от чиста позиция!

22' Слънчево време, но много силен вятър на терена в Ларнака.

20' Иршак беше непокрит и засече с глава центрирането, но от точката на дузпата прати над целта. После се ядоса и се хвана за мрежата вътре във вратата. Добър шанс за Ботев да удвои бе пропилян.

19' Защитник на Ростов удари в лицето Луис Педро, нарушение вдясно пред вратата.

17' Руският тим пренесе играта пред вратата на Ботев със серия от центрирания. Засега пловдивчани се справят.

15' Галчев стреля над стената от удобен пряк свободен удар, но прехвърли и вратата с около половин метър.

14' Станислав Костов нахлу отдясно и стреля от малък ъгъл, Плетикоса отрази!

12' Луис Педро е ударен лошо. Холандецът получава лекарска помощ и се връща на терена.

6' Първи гол на Луис Педро с жълто-черния екип!

5' ГОООЛ ЗА БОТЕВ - 1:0!!! Хубав дигонален пас на Вандер Виейра по земя към Луис Педро, новото попълнение си спря и с точен шут ниско по дигонала открива резултата!

4' Съставът на Ростов: Плетикоса - Иванов, Стариков, Ксуло, Дяков, Колишев, Курбанов, Гацкан, Кириченко, Велинтон, Моргасов

3' Малко нервно начало на мача. Иван Цветков направи грешка, но после даде хубав извеждащ пас, който не бе оползотворен от Костов.

2' Съставът на Ботев: 1 Стаховяк, 20 Перейра, 5. Грънчаров, 83. Спрокел, 5. Грънчаров, 14. Минев, 71.Галчев, 16.Иршак, 90. Луис Педро,  10. Вандер, 18.Костов, 19.Цветков