3. Ботев успя да вземе жадуваната победа срещу Сливен (снимки)

Ботев успя да вземе жадуваната победа срещу Сливен (снимки)

"Канарите" все още са в борбата за класиране в "А" група след минимална победа с 1:0 над "воеводите"

Бойкият отбор на Ботев (Пловдив) успя да спечели така важната победа над Сливен в мач от 12 кръг на Изоточната "Б" група. Домакините надиграха съперника си и контролираха двубоя през целия мач, но победиха само с 1:0 с гол на Ангел Рахов с глава в 7-та минута.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините. Още в 7-та минута на срещата Ангел Рахов засече с глава центриране на далечната греда от корнер и докара до екстаз феновете на „канарчетата”. Секунди по-късно Петър Атанасов излезе на чиста позиция пред Караманов, успя да го преодолее, но ударът на Атанасов не сполучи и резултатът остана непроменен.

В 17-та минута на двубоя Курдов прехвърли елегантно отбраната на Сливен и подаде към Рахов, който със страхотно воле се опита да препарира Караманов. Все пак стражът на Сливен внимаваше и успя да избие.

В 24-та минута футболистите на Сливен показаха, че не са дошли до Пловдив с мисълта за загуба. Ударът на Петров обаче бе твърде слаб и попадна право в ръцете на Амбарцумян.

В 37-та минута се наложи Гаджалов да прави самоотвержен шпагат, за да пресече извеждащо подаване към офанзивните играчи на Сливен, които оставаха на чиста позиция. Около 2 минути преди края на полувремето пред Петър Атанасов отново се откри възможност за гол, но за съжаление на феновете на домакините той пак показа слабост в изявите си и пропусна.

В 52-та минута на сблъсъка домакините претендираха за дузпа, но главният рефер Ивайло Стоянов отсъди нарушение на около метър извън наказателното поле на Сливен. След тази ситуация събитията на терена малко се изнервиха и се наложи Стоянов да покаже няколко жълти картона, за да задържи контрола над срещата.

В 62-та минута Сливен атакува добре и стигна до ъглов удар отляво на Амбарцумян, но при изпълнението той излезе и улови топката без проблеми. В следващите минути пловдивчани успокоиха играта и при офанзивните им действия преобладаваха центрирания. В 74-та минута обаче Сливен показа на Ботев, че мачът не е свършил, нацелвайки гредата. В посочената ситуация единствено късметът спаси „канарчетата” от изравняване.

До края Ботев успя да контролира двубоя и взе така жадуваната победа, която го оставя в борбата за промоция в „А” група догодина. С трите точки пловдивчани вече имат 20 точки и са на четвърта позиция пред 5-тия Сливен също с актив от 20 т.