3. Ботев (Вр) и Берое не си вкараха голове на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Ботев (Вр) и Берое не си вкараха голове на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Мачът завърши наравно 0:0

Ботев (Враца) и Берое (Стара Загора) завършиха наравно 0:0 в мача помежду им от 16-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” във Враца, а двата тима не си отбелязаха голове и така взеха по точка от сблъсъка.

След това равенство Ботев (Враца) вече е с актив от 16 точки, като заема 11-ото място. Берое се намира на 12-ата позиция с 15 точки.

Още в 3-ата минута Тихомир Найденов засече с глава центриране в наказателното поле на Берое, но кълбото премина над вратата. Гостите отвърнаха с шут на Венци Христов от воле, вратарят Здравко Чавдаров спаси. В 10-ата минута Ботев имаше отлична възможност да отбележи, след като Иван Караджов не изчисти добре кълбото и то отиде право в Румен Рангелов, който се опита да прехвърли вратаря на Берое, но прати топката вдясно от вратата.

В 22-ата минута бе отменен гол за Берое – топката бе центрирана в наказателното поле, където играч на Ботев игра с нея и в крайна сметка тя се озова във вратата. Реферът обаче отсъди засада, вероятно заради това, че играч на Берое е пречил на видимостта на Чавдаров.

Малко след като изтече половин час игра, се стигна до ново положение за Берое. Дончо Атанасов нанесе страхотен удар след центриране в наказателното поле на Ботев, но Жаиро изчисти от голлинията. До почивката пропуски за гостите направиха Дончо Атанасов и Венцислав Христов.

През второто полувреме нямаше много чисти голови положения пред двамата вратари. В 56-ата минута Георги Андонов стреля от малък ъгъл, но Здравко Чавдаров улови. Последваха минути, в които не се стигна до интересни моменти пред двамата вратари, а в 82-ата Ботев имаше много добра ситуация за отбелязване на гол, след като топката бе центрирана в наказателното поле от корнер, Дарко Савич засече с глава, но след това никой от играчите на Ботев не успя да отиграе кълбото и опасността отмина.

Малко след това Венци Христов бе изведен на чиста позиция, но Здравко Чавдаров излезе предвидливо и изчисти. Последва и възможност и пред Педро Еуженио, но вратарят на домакините отрази изстрела на играча на гостите. До края на мача не се стигна до голове и така последният съдийски сигнал дойде при нулево равенство.