3. Ботев (Вр) удари Славия в пародия на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Вр) удари Славия в пародия на "Овча купел" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" поведоха с 1:0, но допуснаха обрат и загубиха с 1:2, като по този начин тимът от Враца постигна важен успех в борбата за оцеляване

Ботев (Враца) се наложи с 2:1 над Славия в среща от 26-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а след 45 минути игра резултатът бе 1:1. „Белите” успяха да поведат в 20-ата минута с гол на Мирослав Антонов, но в 39-ата Александър Якимов бе точен за 1:1.

През второто полувреме на няколко пъти се стигна до ситуации, в които футболистите на Ботев (Враца) бяха оставени непокрити от играчи на Славия на чисти позиции сами срещу вратата, но гостите направиха доста пропуски, като много добри положения за отбора на Антони Здравков пропиляха Андрей Атанасов и Иван Коконов. Все пак гостуващият тим достигна до победно второ попадение в 80-ата минута, когато Румен Рангелов оформи крайното 2:1.

Любопитен факт, свързан с двубоя, е, че по обяд срещата бе извадена от залозите на букмейкърските къщи.

ФОТОГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ "МАЧА" ВИЖТЕ ТУК!

В първите 15-ина минути на срещата нямаше по-интересни ситуации пред двамата вратари. Ботев (Враца) започна по-силно в началните минути, но постепенно Славия поизравни играта. В 18-ата Здравко Лазаров намери Петър Димитров, който обаче не успя да нанесе хубав изстрел и прати топката извън очертанията на вратата.

В 20-ата минута „белите” поведоха. Здравко Лазаров проби отляво и центрира остро в наказателното поле, където Мирослав Антонов успя да надбяга Жайро, след което нанесе хубав удар и направи вратаря безпомощен - 1:0.

Ботев опита да отвърне на удара и малко след като се оказа догонващ в резултат, гостуващият тим можеше да изравни - Андрей Атанасов навлезе в наказателното поле на Славия и стреля в долния десен ъгъл, но Георги Петков изби с крак в корнер. В 30-ата минута се стигна до нова добра възможност за гостите - Якимов премина на скорост покрай Генев и Филипов и излезе сам срещу Петков, стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят с добра намеса изби.

Малко след това Илиев проби отляво и центрира във вратарското поле, където Тонев от около 7-8 метра не успя да нанесе добър удар и Филипов изби. В 38-ата минута Тонев стреля към Петков, но топката премина на сантиметри покрай вратата излезе в аут.

Равенството бе възстановено в 39-ата минута. Тонев проби отляво и центрира във вратарското поле, където Александър Якимов бе непокрит и успя да отбележи за 1:1. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

В началните минути на второто полувреме Ботев пропиля две възможности. Андрей Атанасов бе изведен сам срещу Георги Петков, но пропусна да отбележи. Малко след това Тонев проби отляво, нито един от защитниците на Славия не тръгна да го спира, а това направи Георги Петков, който напусна пределите на наказателното и в стил защитник успя да изчисти.

Малко след като изтече час игра от началото на двубоя, се стигна до нови две ситуации за Ботев. Първо Цветелин Тонев атакува отляво и пусна топката към непокритите Иван Коконов и Андрей Атанасов, които бяха сами срещу вратата. От три метра обаче Коконов не успя да прати кълбото в мрежата, а стреля в аут.

Почти веднага след това Коконов бе изведен сам срещу Георги Петков, но се засуети и не успя да нанесе удар.

В 68-ата минута Мацуи подаде към Антонов, който от около 25 метра стреля към Чавдаров, който улови кълбото, след което го изпусна, но в крайна сметка поправи грешката си и улови топката. 2 минути по-късно Илия Илиев получи пас и навлезе в наказателното поле, "белите" защитници не реагираха, след което Илиев подаде към непокрития Андрей Атанасов, който от десетина метра не успя да отбележи гол, стреляйки над вратата.

В 76-ата минута се стигна до поредната възможност за гостите. Коконов центрира в наказателното поле, а Петков вместо да улови топката, с ръка отклони кълбото към своята мрежа, но то в последния момент излезе в корнер.

В 80-ата минута Ботев (Враца) все пак успя да достигне до втори гол. Велев намери Рангелов, който бе непокрит на 2 метра от вратата и успя да отбележи втори гол за гостите. До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно и така гостуващия тим спечели с 2:1.

След този успех Ботев (Враца) изплува от зоната на изпадащите, като има 27 точки и се изкачи на 11-ото място. Славия е с 35 на 7-ата позиция.