3. Ботев Враца избута самотния Локомотив в София (видео+снимки)

Ботев Враца избута самотния Локомотив в София (видео+снимки)

Новакът в А група победи с минималното 1:0, „железничарите” без публика

Ботев Враца прекъсна черната си серия и задълбочи кризата в Локомотив София, след като новакът в А група се наложи с минималното 1:0 в двубой от деветия кръг на А група. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов”, а през второто полувреме привържениците на столичани оставиха тима си самотен, като  издигнаха транспарант „Бойкот на ГИГОмотив” и си тръгнаха.

Това бе дебютен двубой за старши треньорът на столичани Антон Велков и футболиста Димитър Телкийски в А група , който направи фрапантен пропуски в  заключителните минути от около 2 метра.

За последно през 1978 Ботев взима точки от Локо като гост. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана на врачани Ванков.

Двата изиграха сравнително скучно първо полувреме на празния, като интересните положения се брояха на пръстите на едната ръка. Домакините владееха повече топката, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 9-ата минута Костадинов се откъсна и отправи плътен удар по земя, Галев не успя да реагира, но за негов късмет топката срещна левия страничен стълб.

След това времето на „Герена” сякаш спря. Действията се развиваха предимно в средата на терена, като преобладаваха здравите единоборства. В 21-ата минута Добрев изпълни технично пряк свободен удар, но топката мина буквално на сантиметри от дясната греда.

През втората част бяха ударени още две греди, въпреки че темпото на играта не се промени.  Влезлият като резерва Димитър Телкийски даде малък импулс в играта на своите и той бе в основата на по-интересните положения.  В 50-ата минута той подаде на Иванов в наказателното поле, последният засече с глава и удари гредата. Малко след това реабилитираният Марчо Дафчев изпълни пряк свободен удар и разтресе горният стълб.

В крайна сметка гостите от Враца показаха по-железни нерви и в 58-ата минута капитанът Ванков засече от ъглов удар и зарадва около 30-те фенове на новаците.

След попадението врачани се групираха добре в отбрана и напълно отчаяха демотивирания Локомотив, който се наложи да доиграе срещата без публика.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза