3. Ботев Враца победи Славия с 2:0 за първи успех през сезона (ВИДЕО)

Ботев Враца победи Славия с 2:0 за първи успех през сезона (ВИДЕО)

Вижте развитието на мача тук

Ботев Враца постигна първа победа през новия сезон. В среща от втория кръг врачани победиха с 2:0 у дома Славия.

След близо четвърт час игра удар на Спас Георгиев по диагонала не намери целта, а в 26-ата минута топката срещна страничната греда след нов опит за гол на Георгиев.

Четири минути след това нова грешка в защитата на столичани позволи на Даниел Генов да остане сам в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Николай Кръстев.

Секунди след началото на втората част далечен удар на Момчил Цветанов изненада вратаря Кръстев и топката мина под неговия плонж, давайки аванс в полза на врачани.

В 50-ата минута силен шут на Тонис Тасев беше отбит от стража Красимир Костов.

Последваха нови опити за изравняване от Йон Бакеро и Ерол Дост, който шутира по диагонала, но Костов пак се намеси решително.

В 74-ата минута на двубоя Чавдар Ивайлов би от разстояние, Николай Кръстев изби кълбото, но закъснелите действия на защитата позволиха и на Жан-Пиер да Силва да се разпише във вратата на Славия.

Последваха пропуски пред двете врати на Да Силва и Роберто Райчев, който не успя да реализира почетен гол в полза на "белите".

Ботев Враца и Славия имат по една победа и едно поражение до момента.

Състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански - к, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Пламен Петров, 11. Жан Пиер да Силва, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 20. Мартин Христов, 22. Петър Кепов, 88. Иван Нешков

Треньор: Даниел Моралес

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов - к, 7. Йон Бакеро

Резерви: 1. Георги Петков, 15. Валентин Петров, 10. Владимир Николов, 23. Денислав Александров, 71. Кристиян Стоянов, 14. Роберто Райчев, 18. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо