3. Ботев (Враца) удари Славия, въпреки съдията

Ботев (Враца) удари Славия, въпреки съдията

Александър Якимов вкара единствения гол на стадион „Христо Ботев”

Ботев (Враца) победи Славия с 1:0 и причини сътресения при „белите”. След мача старши треньорът на най-стария столичен клуб Мартин Кушев подаде оставка. Иначе Александър Якимов вкара единствения гол на стадион „Христо Ботев” във Враца през първото полувреме. През второто гостите бяха дейно подкрепяни от рефера Георги Йорданов от Габрово, но въпреки това не успяха да стигнат поне до равенство.

Славия подложи на натиск своите домакини през второто полувреме, но не успя да стигне до голов удар, а в самия край, когато го стори чрез Мацуй, Михаил Иванов спаси удара на японеца от непосредствена близост.

Така Славия продължи черната си серия и записа трета поредна загуба в „А” група и шести пореден мач без победа във всички турнири. Белите запазиха 8-ата си позиция с 14 точки. Ботев (Враца) пък записа трета победа при Тони Здравков и дръпна до 14-ата позиция с 10 точки, на 1 от спасителния бряг.

Още в 4-ата минута белите можеха да открият резултата, но шутът на Петър Димитров профуча покрай страничната греда.

Белите създадоха още две чисти положения, като разтресоха гредите. Първо в 16-ата минута удар на Живко Желев с глава срещна страничния стълб. После в 25-ата минута Лазаров тресна гредата след самостоятелна акция.

Противно на развоя на терена Ботев откри резултата в 28-ата минута. Александър Якимов засече с глава центриране от ъглов удар и реализира първото си попадение за врачани. При ситуацията Живко Желев не успя да се намеси убедително.

При 1:0 дойде почивката.

С подновяването на играта Андрей Атанасов можеше да покачи аванса на своите, но Гошо Петков спаси решително.

Последва натиск на Славия, но белите не можеха да намерят път към вратата на Михаил Иванов.

Междувременно Георги Йорданов от Габрово започна да отсъжда всички по-спорни ситуации в полза на белите и си навлече гнева на старши треньора на Ботев Тони Здравков.

В добавеното 4-минутно продължение Гошо Петков дори отиде в наказателното поле на домакините, но и това не помогна на белите да изравнят. Все пак шанс се откри пред Тайсуке Мацуй, но неговият удар отблизо бе спасен от Мишо Иванов.