3. Ботев Враца засили кризата в Локо София след 2:1 (ВИДЕО)

Ботев Враца засили кризата в Локо София след 2:1 (ВИДЕО)

"Железничарите" нямат точка от 14-ти април

Ботев Враца победи с 2:1 Локомотив София в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в efbet Лига. Двата отбора нацелиха по един път гредата, но домакините бяха по-точни пред вратата на противника и взеха трите точки, нанасяйки трета поредна загуба на столичани в елита.

Браян Переа напредна по лявото крило и сви топката за Антонио Георгиев, който шутира към горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Александър Любенов обаче успя да отрази в 15-ата минута на двубоя.

След многоходова комбинация на Ботев Враца в атака топката достигна Даниел Генов, който показа индивидуална класа и след самостоятелен рейд през центъра на терена шутира от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата в 21-ата минута.

Карлос Франса излезе очи в очи срещу Красимир Костов в 24-ата минута, след като се справи с Мартин Кавдански. Офанзивният футболист на "железничарите" шутира, но стражът на Ботев Враца отрази. Последва добавк от страна на Александър Александров, но Костов се справи отново.

Браян Переа се опита да изненада Любенов в 31-ата минута, след като стреля от средна дистанция, но топката прелетя над напречната греда.

След рикошет в наказателното поле Чавдар Ивайлов свали топката с глава за Браян Переа, който овладя на гърди, след което бе се свелече в наказателното поле, след като бе повален от Алан Диас, заради което реферът отсъди дузпа в полза на Ботев Враца. Именно Переа се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Колумбиецът прати Любенов в обратния ъгъл и удвои преднината на домакините в 40-ата минута.

Карлос Франса бе изведен зад гърба на отбраната на Ботев Враца, а Красимир Костов излезе неразчетено, след което фаулира нападателя на Локомотив София в собственото си наказателно поле, а Кристиян Колев посочи бялата точка. В 54-ата минута на двубоя Димо Бакалов се нае с изпълнението и успя да реализира, с което да върне едно попадение за столичните "железничари".

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатомусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 5. Дейвид Малембана, 94. Юлиан Ненов, 33. Алан Диас, 15. Лука Иванов, 44. Божидар Кацаров, 7. Александър Александров, 11. Карлос Франса

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо