3. Ботев загря за Щутгарт със здрав пердах над Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев загря за Щутгарт със здрав пердах над Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарите" бият с 7:1, изпускат още 3-4 чисти гола

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава с невероятното си представяне от началото на сезона, след като днес унищожи състава на Пирин (Гоце Делчев) с 7:1. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" и бе от програмата на 2-ия кръг на "А" група, а това бе най-малкото, с което гостите се отърваха.

Наставникът на "канарите" Станимир Стоилов започна с много промени в стартовия състав, тъй като бе дал почивка на основните си футболисти заради предстоящия сблъсък от Лига Европа срещу Щутгарт.

За пловдивчани дебютни голове отбелязаха Валери Домовчийски и Абел Анисе, а юношата Тодор Неделев днес изведе тима си като капитан и отново се разписа.

Мачът започна със силен домакински натиск и няколко засади на Домовчийски, който бе най-активен за своите в началните минути.

Именно той в 12-ата минута даде аванс на "канарите", след като Дяков бе намерен на десния фланг от Галчев, центрира меко в пеналта, където Домовчийски бе оставен непокрит и с глава прониза Абдиков.

След гола натискът на пловдивчани продължи и в 18-ата минута Неделев бе изведен в наказателното поле, сви за Домовчийски, който от няколко метра засече с левия крак, но нацели напречната греда.

Последваха силни минути за левия бек Луис Енрике, който проби добре по левия фланг и центрира за Домовчийски, който засече с глава, ала кълбото премина над напречната греда. В следващата атака Енрике нахлу мощно в наказателното поле и намери Педро пред малкото наказателно поле, чийто изстрел бе спасен по великолепен начин от Абдиков.

120 секунди по-късно Педро получи на лявото крило, намери Огнянов в пеналта, който върна към дузпата, където непокритият Неделев засече с левия крак и удвои аванса на своите.

Това попадение още повече успокои домакините, които заиграха за удоволствие. В 35-ата минута Неделев развинти двама човека на десния фланг и центрира за Огнянов, който засече с глава от 6-7 метра, но Абдиков показа блестящ рефлекс и спаси.

3 минути след това Луис Педро бе изведен очи в очи с Абдиков, прехвърли го, но след това Гуцев застана на пътя му и холандецът го фаулира в гръб.

Играчите на Пирин изглеждаха като спрели при атаките на противника си и в 42-ата минута Ботев направи нов невероятен пропуск. Тогава Педро получи на лявото крило и намери на дузпата Галчев, който обаче не успя да уцели празната врата, пращайки кълбото над напречната греда.

В следващата атака обаче прошка нямаше, след като Мариян Огнянов бе намерен в лявата част на наказателното поле, нагласи се и с десния крак елегантно прати кълбото в далечния ъгъл на Абдиков за 3:0.

След гола наставникът на "канарите" Станимир Стоилов извади Тодор Неделев и Мариян Огнянов с цел да ги съхрани за предстоящия сблъсък от Лига Европа срещу Щутгарт.

Втората част отново стартира ударно за пловдивчани. В 50-ата минута Галчев центрира от корнер в наказателното поле на гостите, където Анисе с плонж засече с глава и покачи на 4:0.

След това попадение "канарите" понамалиха оборотите, въпреки че продължиха да владеят изцяло случващото се на терена. В 72-ата минута Ромарио получи пред наказателното поле и със страхотна бомба с десния крак покачи на 5:0.

Само 180 секунди след това Ромарио получи на левия фланг и центрира меко за непокрития Педро, който от няколко метра с глава не сбърка за 6:0.

Още 3 минути по-късно гостите стигнаха до почетно попадение, след като Газиев центрира остро от фаул, Домовчийски подложи глава, но топката влетя в мрежата му - 1:6.

В самия край на двубоя холандецът Ромарио Кортзорг оформи крайното 7:1. Тогава  той изстреля страхотна бомба, блокирана от Абдиков, топката стигна до Енрике, който върна за Ромарио в пеналта, а този път холандецът не сбърка, слагайки точка на спора.

Така Ботев събра актив от 6 точки след първите 2 кръга в "А" група, докато неврокопчани остават с 1.