3. Ботев записа първа домакинска загуба след 1:2 срещу Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев записа първа домакинска загуба след 1:2 срещу Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мач 1700 за "канарчетата" в А група не донесе радост на "жълто-черните" фенове

Мач номер 1700 за Ботев в професионалната ни „А” група не донесе чаканата радост за феновете на пловдивския тим. „Канарчетата” допуснаха първа загуба у дома в първенството, след като гостуващият тим на Лудогорец спечели с 2:1 в първия мач от VIII кръг. Гостите откриха резултата в 7-ата минута с красив гол на Даниел Абало, а Роман Безяк удвои пет минути след началото на второто полувреме. Ветеранът Иван Цветков успя да върне едно попадение в 88-ата минута след точно изпълнена дузпа, но времето и силите на „канарчетата” не стигнаха за изравняване на резултата.

Срещата бе открита от малчугана Коста (9г.), който се бори за живота си, след като преди година му бе открит тумор в мозъка. „Канарчето” бе изнесено на ръце от капитана на Ботев - Данчо Христов, след което изпълни център, давайки символичен старт на двубоя, под бурните аплодисменти на зрителите на базата в Коматево.

Двата тима започнаха динамично в първите минути и положенията не закъсняха. Марселиньо бе изведен на добра позиция в 4-ата минута, бразилецът чукна топката покрай вратаря на Ботев Адам Стаховяк, след което плонжира в наказателното пое. Главният рефер Георги Йорданов обаче бе близо до ситуацията и правилно прецени, че Марселиньо е симулирал, което костваше жълт картон за футболиста на Лудогорец.

Три минути по-късно Лудогорец поведе в резултата. Защитата на домакините допусна грешката да остави празно пространство за Дани Абало, който със силен и точен удар прати топката в мрежата на „канарчетата”, въпреки плонжа на вратаря Стаховяк.

Голът събуди „канарчетата”, които се хвърлиха в атака, но прибързаните им действия в предни позиции не донесоха опасност за Владислав Стоянов.

Фортуна помогна на гостите в 14-ата минута, след като Гамаков отправи страхотен удар, но кълбото мина на сантиметри от сглобката на вратата.

Въпреки натиска на домакините Лудогорец имаше златна възможност да удвои преднината си в десет минути преди края на първото полувреме. Атака на Лудогорец по десния фланг завърши с пас към Мисиджан, който с техничен удар преодоля вратаря Стаховяк, но топката се тупна и отби в страничната греда, след което бе изчистена от защитник в жълто-черно.

В 42-ата минута добра намеса на Владислав Стоянов опази мрежата му суха. Мариян Огнянов стреля директно към вратата, след изпълнение на пряк свободен удар, но Стоянов се хвърли към горния десен ъгъл и отклони топката, която сякаш леко закачи и напречната греда.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за гостуващия тим. Грешно изчистване на Терзиев в 50-ата минута прати топката в Роман Безяк, който с удар в движение я прати в мрежата на Стаховяк – 2:0 за Лудогорец.

Вили Вуцов реши да направи промени в състава в 55-ата минута и извади Гамаков и Момчил Цветанов, а на тяхно място на терена се появиха Чунчуков и новото попълнение на „канарчетата” – Горан Галешич, който записа официалния си дебют за „жълто-черните”.

Ботев започна да атакува по-открито, но защитата на Лудогорец успя да се справи с пресата на „канарчетата”. Адам Стаховяк се наложи да показва класата си в 80-ата минута и да спасява удар на Абало. Мисиджан проби вляво и извади топката към Абало, който от 5-6 метра стреля, но Стаховяк показа рефлекс и успя да избие.

В 88-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Ботев след игра с ръка на Моци. Дузпата бе изпълнена точно от ветерана Иван Цветков, намалявайки резултата.

Времето обаче не стигна на домакините за повече и срещата завърши при резултат 2:1 за Лудогорец.