3. Бой, кръв и два червени картона при победа на Лудогорец над Берое за Купата (ВИДЕО)

„Зелените” победиха с 2:1 на „Лудогорец Арена”

Отборът на Лудогорец победи Берое с 2:1 в първи 1/8-финал за Купата на България. Двубоят бе изпълнен с грубости, Петър Хубчев и Пламен Крумов бяха изгонени с директни червени картони, а устата на Венцислав Христов бе разбита от удар с лакът на Козмин Моци, на когото не бе показан втори жълт картон за това си действие.

Иво Иванов изведе гостите напред в резултата, Козмин Моци изравни в края на първата част, а Михаил Александров малко след почивката осигури победата за разградчани.

Двубоят започна спокойно, като първата ситуация се откри пред Роман Безяк. Нападателят на домакините бе оставен непокрит в наказателното поле на Берое и стреля с глава, но Иван Караджов плонжира и улови.

В 21-вата минута, без преди това да са имали реално положение, беройци откриха резултата. След центриране от корнер, Иво Иванов засече топката с глава. Тя премина голлинията, но не последва съдийски сигнал. Топката отново попадна в бранителя, който този път с десния крак не остави възможност на Чворович да реагира.

След като топката се оплете в мрежата, последва голямо неразбирателство между главния рефер и един от страничните съдии. Футболистите на Берое решиха, че голът не е зачетен и обградиха Александър Костадинов. Впоследствие се разбра, че попадението е зачетено, но заради протестите си капитанът на гостите Георги Андонов получи жълт картон.

След като вече изоставаха в резултата, футболистите на Лудогорец се активизираха. Отново Безяк имаше възможност да се разпише, но ударът му мина покрай вратата на Караджов.

В добавеното време на първата част домакините изравниха. След центриране на Златински от корнер, Козмин Моци засече топката с глава и от границата на наказателното поле вкара за 1:1. Попадението дойде две минути след официално добавеното време от две минути, но главният съдия пусна допълнително време заради Георги Андонов, който лежа на терена, след като бе фаулиран от Михаил Александров.

Петър Хубчев бе изгонен на трибуните, след като нахлу на терена в края на първата част, за да поиска обяснение от Александър Костадинов защо е пуснал допълнителни две минути на първото полувреме. Минути, в които падна и изравнителният гол.

Втората част започна по-добре за Лудогорец. Още в началото на вторите 45 минути Безяк отново бе оставен непокрит в наказателното поле на Берое, но Караджов успя да избие удара му.

В 51-вата минута започнаха глупостите на терена. Козмин Моци влезе изключително грубо в краката на Георги Андонов, като бутоните на бранителя на Лудогорец попаднаха над коляното на капитана на Берое. Андонов отговори с удар на Моци, след което целият отбор на домакините се нахвърли върху капитана на старозагорци. Включиха се футболисти на гостите. След като цялото меле приключи, съдията показа един-единствен жълт картон на Козмин Моци.

В 60-ата минута Лудгорец материализира превъзходството си през втората част. Михаил Александров получи топката в наказателното поле на гостите, обърна се и със страхотен диагонален удар заби топката в долния ляв ъгъл на Караджов.

Последва и нова опасност пред вратата на гостите. След многоходова атата на домакините, Кишада стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 75-ата минута Пламен Крумов бе изгонен заради безсмислено грубо влизане в краката на Христо Златински. Полузащитникът на Берое закъсня с влизането си и подсече противника си отзад, след като топката вече бе на метри от Златински.

В 81-вата минута съдията пожали Козмин Моци. Бранителят на домакините удар с лакът в лицето Венцислав Христов, но Александър Костадинов не посмя да вдигне втори жълт картон на Моци.

Въпреки всички нередности на терена през втората част, Лудогорец заслужено взе преднина преди втория 1/8-финал. Реваншът е на 17 ноември (неделя) на стадион „Берое”.