3. Бойко нулево реми между ЦСКА и Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бойко нулево реми между ЦСКА и Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червени" и "жълто-черни" спретнаха яко дерби, в коeто само голът липсваше

ЦСКА и Ботев (Пд) завършиха 0:0 в динамична среща от 7-ия кръг на „А” група. Двата отбора пропуснаха няколко чисти положения, като най-чистите се откриха пред Гъргоров и Огнянов, докато техничен удар на Вальо Илиев срещна страничната греда. „Червените” сякаш бяха по-настоятелни, но не успяха да зарадват около 9000 свои привърженици на стадион „Българска армия” с втори успех през сезона. В допълнителното време на двубоя Джаксън Менди си изкара глупав червен картон.

В нажежената от феновете на двата отбора атмосфера, за разлика от предишния мач между „червени” и „жълто-черни”, когато привържениците на домакините бойкотираха тима заради „Титан”, се започна с много битка по целия терен, без реални положения до 22-ата минута. Тогава най-активният в атаката на домакините Емил Гъргоров достави чудесна топка за Ивайло Чочев на границата на пеналта. Младият футболист шутира под гредата, но излезлият леко напред Стаховяк извади в ъглов удар. След изпълнението Вальо Илиев отклони технично с пета в страничната греда.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В 28-ата минута ЦСКА създаде трета добра възможност. Бадема се пребори с национала Йордан Христов на самата аутлиния и центрира във вратарското поле, където Косоко надскочи Минев, но стреля право в ръцете на Стаховяк.

Ботев, който далеч не беше пасивен, отговори в 32-ата минута, когато Огнянов беше изведен абсолютно сам срещу вратаря, но изглежда беше изненадан и не успя качествено да обработи топката преди Черни да я улови.

Иначе имаше две тънки засади за всеки от отборите. Първо Косоко беше изведен сам в наказателното поле с подаване от дълбочина, но чу свирката преди да може да продължи. Анисе от Ботев пък дори вкара гол, който беше съвсем правилно отменен.

До почивката Неделев намери външната страна на мрежата с шут от малък ъгъл, а на другата врата Марсиньо потърси горния ляв ъгъл от свободен удар, но Стаховяк спаси.

Само голът продължи да липсва след подновяването на играта. Дори бе показан и първият жълт картон (на Менди), но головият удар го нямаше. Така бе и в 55-ата минута, когато  Гъргоров беше изведен сам срещу вратаря отляво по динагонала в наказателното поле, но ударът ми профуча над напречната греда.

На другия фронт Огнянов засече от движение центриране от точката на дузпата, но стреля право в ръцете на Черни.

До края битката продължи, като единственото по-запомнящо се положение бе опитът за удар на Чочев с глава, преминал над напречната греда и разочароващият шут на Неделев пред пеналтерията.

Иначе помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков беше пратен на трибуните от главния рефер Станислав Тодоров за бурни претенции срещу негови отсъждания, а Джаксън Менди получи глупав втори жълт картон за неоснователни претенции за дузпа и беше отстранен минута преди последния съдийски сигнал.

Така ЦСКА остана 9-ти с 8 точки, след като прибави 1. Ботев (Пд) пък запази 3-ата позиция с 14, на 1 от лидерите Литекс и Лудогорец.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза