3. Бургас остана "зелен" в Сливен +ВИДЕО

Бургас остана "зелен" в Сливен +ВИДЕО

Нефтохимик удари Черноморец и постигна първа победа от... предишното бургаско дерби

Нефтохимик постигна втора победа над Черноморец и общо трета от началото на сезона. След като в първия дял на редовния сезон „шейховете” спечелиха с 3:2 на „Лазур” като гости, днес те биха с 1:0 като домакини в Сливен, където играят заради финансовите си проблеми и невъзможността им да плащат наем на Черноморец.

В емоционалното бургаско дерби тимът, воден от Атанас Атанасов – Орела, надделя с гол на Петър Димитров в 11-ата минута, а в края на първото полувреме Диян Христов изпусна дузпа.

През второто полувреме емоциите взеха връх и от пейката Васил Калоянов бе изгонен.

Последната победа на Нафтата в А група бе точно в бургаското дерби - 3:2, след това последваха 12 кръга без пълен успех - 9 загуби и едва 3 равенства.

„Акулите” доминираха в първите минути, но Нафтата откри резултата с първата си опасна атака. В 11-ата минута Диян Христов изведе Петър Димитров сам срещу вратаря и последният направи 1:0.

Черноморец можеше да изравни в 24-ата минута, като ударът на Крум Стоянов с глава премина на сантиметри от страничната греда.

Нефтохимик получи златен шанс да удвои своя аванс в 38-ата минута, когато вратарят Янко Георгиев фаулира Диян Христов в наказателното поле и реферът Кабаков посочи бялата точка. Потърпевшият Христов застана зад топката, а вратарят Георгиев поправи грешката си като спаси неговия удар.

След подновяването на играта Черноморец владееше повече топката, но не можеше да сътвори положение. В 60-ата минута Денчев изби шут на резервата Гамаков пред наказателното поле.

В 72-ата минута футболист на Нефтохимик в цялата суматоха уцели греда на собствената си врата. Съдбата явно беше на страната на символичните домакини.

15 минути преди края емоциите взеха връх. Стигна се до меле, след като двете скамейки скочиха. След разправията Калоянов беше изгонен от резервната скамейка на Нефтохимик.

До края резултатът се запази непроменен.

С победата Нефтохимик задмина Черноморец в класирането. Двата отбора се изравниха в точките – имат по 12, но Нафтата е с по-добри показатели в директните двубой (две победи) и се изкачи до 12-ото място, докато „акулите” са 13-ти.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА