3. Черно море аут от Европа, пак 0:1 от ПСВ

Черно море аут от Европа, пак 0:1 от ПСВ

Нещастен автогол на Кулибали попари 12 000 фенове в Бургас, Манолев с червен картон в дебюта си за холандския гранд.

Българският Черно море (Варна) отпадна в 3-ия квалификационен кръг на Лига Европа. „Моряците” бяха отстранени от надпреварата след две загуби от холандския гранд ПСВ (Айндховен) с по 1:0.

След като загубиха преди седмица в Айндховен с 0:1 в 94-ата минута на мача, в срещата реванш между двата тима, която се игра днес, тимът на Никола Спасов загуби със същия резултат на стадион „Лазур” в Бургас пред 12 000 зрители.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута на мача след автогол на Кулибали. Дебют с фланелката на ПСВ направи Станислав Манолев, който в 44-ата минута бе изгонен от игра за втори жълт картон. Въпреки че играха с 10 човека цяло второ полувреме, тимът на ПСВ победи с 1:0.

Срещата започна без сериозни опасности пред двете врати. След 15-ата минута гостите от Холандия овладяха нещата на терена и се опитаха от дистанция да затруднят вратаря на „моряците” Пиргов.

В 30-ата минута Салсидо центрира отляво, Тойвонен изпревари Кулибали, игра с глава, топката обаче се удари и в защитника на Черно море, след което влетя в мрежата на българския тим за 0:1.

Последва натиск на Черно море, като Илиев направи няколко остри центрирания, но неговите съотборници не се възползваха от тях.

В 44-ата минута българският национал Манолев удари с лакът нападателя на Черно море Манолов и главният съдия му показа втори жълт, респективно червен картон. Така ПСВ останаха с 10 човека на терена.

В края на полувремето Исаксон се намеси отлично на няколко пъти и Черно море не успя да изравни резултата.

На почивката треньорът на гостите Фред Рутен направи две смени, след като тимът му остана с човек по-малко на терена, докато в игра за Черно море Никола Спасов пусна Здравко Лазаров.

Последваха отлични минути за „моряците”. Удар с глава на Манолов срещна горната греда, а след него Юруков и Петков стреляха от добри позиции, но Исаксон показа класата си. Гостите от ПСВ разчитаха да изненадат българите предимно на контраатаки, като при една от тях в 64-ата минута Тойвонен не успя да вкара втори гол от много добра позиция, като стреля високо над вратата на Пиргов.

В 75-ата минута Юруков центрира от фаул, Манолов стреля с глава, но отново шведският страж се намеси отлично. Последва шут на Лазаров, който също не бе точен.

5 минути по-късно Александров фаулира откъсващия се Афелай, но съдията го пожали като му показа само жълт картон.

До края на срещата не се стигна до нищо интересно пред двете врати и срещата завърши 1:0 за гостите от Холандия. Така с общ резултат 2:0, в 4-ия кръг на турнира се класира ПСВ (Айндховен), а Черно море напуска евротурнирите.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА