3. Черно море бие в мач №300 на Жоро Илиев (видео)

Черно море бие в мач №300 на Жоро Илиев (видео)

Черно море постигна ценна победа при домакинството си на Миньор. Моряците спечелиха с 2:0 след голове на Дончо Атанасов и резервата Бергонси през второто полувреме.

Преди началото на двубоя капитанът на Черно море Георги Илиев бе награден от клубното ръководство и феновете на тима по случай своя мач №300 в „А” група.

Миньор прие играта в своята половина от самото начало. Перничани често си служеха и с непозволени средства и до 20-ата минута жълти картони получиха Юруков и капитанът Цветков.

В 15-ата минута домакините създадоха първото си опасно голово положение. Миро Манолов бе изведен сам срещу Пейков, вратарят достигна първи до топката, но не успя да я избие, а на добавката нападателят не успя да порази опразнената врата, защото защитник притича и изби.

Това всъщност бе единственото положение за първата част. Иначе грубата игра на гостите от Перник продължи и до почивката още двама в тима на Николай Тодоров бяха „декорирани” в жълто. Това бяха Писаров и нападателят Венци Иванов.

Почивката дойде при нулево равенство и разочарование от слабия футбол на „Тича”.

След подновяването на играта Йордан Юруков от Миньор шутира от границата на наказателното поле, но не уцели вратата.

Но иначе слабата продукция продължи.

В 57-ата минута обаче зрителите най-после видяха гол. Той бе за Черно море. Юбилярят по мачове Жоро Илиев изведе по фланга Миро Манолов, той центрира за Дончо Атанасов в наказателното поле. Последният стреля и след рикошет в крака на Давид Стоянов топката се оплете в мрежата на Пейков.

Старши треньорът на гостите Николай Тодоров опита да промени развоя на мача с включването на Томислав Павлов, но вместо изравнителен гол Миньор получи втори. Това стана в 72-ата минута, когато резервата Бергонси отбеляза отблизо след грешка на вратаря Пейков.

До края резултатът 2:0 за Черно море се запази и моряците дръпнаха до 10-ата позиция в класирането с актив от 16 точки. Миньор остана на предпоследното, 15-о място с 9 точки.