3. Черно море елиминира Славия след 2:2 на "Овча купел" (ВИДЕО)

Черно море елиминира Славия след 2:2 на "Овча купел" (ВИДЕО)

"Моряците" продължават напред след 4:2 в общия резултат

Славия, който се намира точно над зоната на изпадащите в „А” група, напусна турнира за Купата на България. „Белите” допуснаха два гола на своя стадион срещу Черно море и след 2:2 напускат надпреварата едва във втория кръг (осминафинали).

Тимът на Иван Колев бе отстранил само втородивизионния Черноморец преди да отпадне с общ резултат 2:4 от Черно море.

Двубоят започна много скучно, но след първия половин час двата отбора си размениха три гола, като Черно море на практика реши мача в своя полза. Тимът на Никола Спасов вкара два гола на чужд терен, след като спечели първия мач с 2:0.

Първо в 33-ата минута рикоширал шут на Мирослав Манолов заблуди Георги Петков и влезе неспасяемо в долния ъгъл.

Славия успя да изравни в 42-ата минута и да съживи надеждите си. Нов рикошет позволи на Манзоро да отбележи отблизо във вратата на излъгания Пиргов. Важният удар бе на Савич.

Но Черно море вкара втори гол точно преди почивката, когато се разписа Живко Петков.

След подновяването на играта „белите” се опитаха да променят нещо. Те се нуждаеха от четири безответни попадения.

В 72-ата минута отново проблесна искрица за домакините, след като Манзоро направи рейд отляво и достави във вратарското поле. Там Фонсека налетя и направи 2:2.

До края не падна нов гол и Черно море се класира на четвъртфиналите, където вече са Литекс, Локомотив (София), Локомотив (Пловдив) и Хасково.