3. Черно море и Литекс си стиснаха ръцете за равен на хлъзгавия “Тича” (ВИДЕО)

Черно море и Литекс си стиснаха ръцете за равен на хлъзгавия “Тича” (ВИДЕО)

“Моряците” отново не се дадоха на ловчанлии в плейофите на А група

Черно море и Литекс стигнаха до равен 1:1 в двубоя от осмия плейофен кръг на А група. Срещата се проведе на хлъзгавия терен на “Тича” във Варна, но въпреки това двата отбора предложиха на зрителите отворен и атакуващ футбол, особено през второто полувреме, когато паднаха и головете.

Така за втори път в плейофната фаза Черно море не се даде на Литекс, записвайки второ равенство и така не позволи на “оранжевите” да се доближат на три точки от лидера Ледогорец. Голмайстори в срещата станаха Джордан и Бакари.

В следващия кръг Литекс играе с Лудогорец. Тимът на Миодраг Йешич има 65 точки, "орлите" са със 70.

Двата отбора не предложиха особено качествен футбол през първата част, като за това основна заслуга имаше и състоянието на терена на стадион “Тича”. Към средата на полувремето заваля и дъжд, което още повече утежни задачата на футболистите. Като цяло двата отбора разиграваха, играха отворено и атакуваха, но рядко се стигаше до сериозни опасности пред която и да е от вратите. Гостите от Ловеч играха една идея по-настоятелно, владееха повече топката и по-често стигаха в наказателното поле на Китанов.

Така се стигна и до 18-ата минута, когато се случи първата по-дискусионна ситуация в срещата. Джордан копна топката и намери в наказателното поле нападателя Миро Манолов, който напредна няколко метра, но Дани Георгиев го изпревари и изби топката. Малонов падна при контакта с претенции за дузпа, но съдията Вихрен Манев остави играта да продължи. Бившият играч на “моряците” моментално след това се изправи и шутира, но право в тялото на Китанов.

Именно младият страж на Черно море бе в основната на другото по-спорно положение. То се стана в 31-ата минута, когато Китанов задържа топката прекалено дълго, Джордан го настигна и го притисна. Футболистът на Литекс зае по-добра позиция от съперника си. В опита си да изчисти вратаря ритна Джордан вместо топката, но Манев сметна, че не е нужно да се показва бялата точка за дузпа.

Иначе футболистите на Георги Иванов действаха здраво в средата на терена, както и в защита. Разчитаха предимно на грешки на съперника и бързи контри. В 36-ата минута се стигна до доста любопитна ситуация, при която бе заменен Стенли Окоро. След като излезе от терена, той не се поздрави с треньора, а съблече фланелката си, сгъна я на топката и я хвърли в калната земя. Със сигурност го очаква наказание предвид характера на Гонзо…

Второто полувреме започна в същото темпо, в което завърши и първото - бързо. Футболистите на Литекс мигновено се впуснаха в атака и Джордан отправи силен удар по земя секунди след подновяването на играта. Той затвърди доброто си представяне до момента с красив гол в 55-ата минута. Нападателят шутира силно по земя и не остави никакви шансове на Китанов.

Радостта за “оранжевите” взе връх и само 2 минути след това варненци изравниха. В 57-ата минута Бакари засече с глава центриране от пряк свободен удар. Нападателят на “моряците” бе оставен непокрит и сам на далечната греда чукна кълбото зад голлинията.

След размяната на головете, Литекс продължи да играе по-активно. Йечиш пусна в игра Асприля, който внесе допълнителна острота в атака и неприятностите пред Китанов зачестиха. Домакините продължиха да играят стабилно за защита и организираха опасни контри, при които бранителите в “оранжево” трябваше да се намесват сигурно. След центриране от корнер Котев прати топката за втори път в мрежата на Пиргов, но голът не бе зачетен, защото преди това имаше сигнал за нарушение в атака на Божилов.

Двата отбора до последно играха бърз и отворен футбол, играта не се баваше излишно. В 82-ата минута Асприля напредна много опасно и отправи остро центриране по земя към Джордан, който бе оставен напълно сам, но Котев се намеси авториретно и пресе в последния момент.

В края на срещата феновете на стадион “Тича” скандираха “Гонзо, Гонзо, Гонзо!”.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край