3. Черно море и Пирин отегчиха феновете със скучно реми в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море и Пирин отегчиха феновете със скучно реми в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първият мач от втората врътка на Първа професионална лига не предложи нищо интересно на феновете

Черно море и Пирин не успяха да излъчат победител в първия мач от 14-ия кръг на Първа професионална лига, след като завършиха 0:0 в Каварна.

Мачът не беше особено интригуващ за феновете, като особено първото полувреме премина със само един по-интересен момент.

Първата част отегчи напълно феновете на стадиона в Каварна, като двата отбора почти не поглеждаха към противниковите врати.

Единственият по-интересен момент дойде в 35-та минута, когато Тони Тасев пое топката след грешка в отбраната на Черно море и опита шут от растояние, който обаче бе блокиран.

След почивката, играта се съживи и Черно море пое по-сериозно инициативата. В 50-та минута стражът на гостите Костов спаси удар от около четири метра от вратата на Александър Цветков със страхотен рефлекс, а четири минути по-късно след корнер четирима в зелено и бяло се разминаха с топката пред голлинията.

В следващите минути Пирин все по-видимо се затваряха в половината си, та дори и в наказателното поле, което доведе до множество центрирания от състава на Черно море, но до нещо по-опасно не се стигна.

В 65-та минута Стефан Станчев, все пак, прати топката във вратата, но видя вдигнатия флаг от лайнсмена, като повторенията след показаха, че съотборник на Станчев беше в пасивна засада.

В 82-та минута поредният пропуск за варненци бе дело на Марек Кузма, който получи топката в наказателното поле, но опитът му да стреля по диагонал в долния ляв ъгъл на вратата мина далеч от целта.

До края на срещата и двата отбора не успяха да създадат нищо интересно, като Черно море свалиха о и поделиха точките в срещата, което със сигурност зарадва повече Пирин, отколкото домакините.

Благоевградчани се изравниха на 9-то място с Верея, събирайки 15 точки, а Черно море остават трети с 24 пункта – на две точки пред Дунав и три пред ЦСКА. Разликата им от върха пък вече е 10 точки.