3. Черно море и Славия спукаха топката в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море и Славия спукаха топката в Каварна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моряците бяха по-активни, но не успяха да пробият Кирев

Черно море и Славия завършиха 0:0 в среща от 8-ия кръг на Първа лига, провела се в Каварна. Моряците бяха по-активни в иначе тактическия мач, но отбраната на столичани остана непробиваема и записа първа суха мрежа този сезон.
През първото полувреме Черно море имаше превес, като имаше едно реално голово положение, а Славия, който играеше компактно и действаше на контраатаки – също една чиста ситуация.

По-настоятелната игра на „моряците” през второто полувреме така и не даде резултат. Марек Кузма не успя да пробие Марио Кирев при най-изгодната възможност.

По този начин Черно море се смъкна до 8-ото място с актив от 11 точки, а Славия остана 11-и със 7.

В началото Черно море имаше териториално предимство, но Славия създаде първото положение. Бакари сбърка и гостите осъществиха контра чрез Пашов, а Домовчийски от чиста позиция прати над вратата.

„Моряците” изравниха положенията в 21-ата минута, когато супер воле на Георги Илиев изпари пръстите на Марио Кирев. При добавката Кузма можеше да отбележи, но не успя да натисне добре топката и тя прелетя над вратата.

До почивката Черно море имаше превес, а Славия дебнеше на контри. Мачът изглеждаше много отворен.

Второто полувреме продължи в същото русло. Черно море създаде второто си чисто положение в 58-ата минута. Уго Секо направи мощен пробив, като тръгна след центъра и пусна за Марек Кузма, чийто удар под плонжа на вратаря Кирев стигна само за корнер. А можеше да го заобиколи и да пусне в мрежата.

До края никой не успя да излъже другия.

Така, Черно море вече няма победа за първенството в 4 мача, в които записа три загуби. Славия пък няма успех в три поредни мача във всички турнири, като през седмицата отпадна за Купата на България след 0:2 от Литекс. Белите записаха първо равенство в първенството.