3. Черно море игра едно полувреме и победи Етър (СНИМКИ)

Черно море игра едно полувреме и победи Етър (СНИМКИ)

„Моряците” се наложиха с категоричното 4:1 над първенеца в Източната Б група

Черно море си върна самочувствието след слабите резултати в А група след победа над Етър в контролна среща, която е част от програмата на „моряците” от паузата в първенството. Двубоят се проведе на стадион „Тича” пред около 200 зрители в слънчевия варненски следобед и бе предаван пряко от Novsport.com, а тимът на Стефан Генов победи с убедителното 4:1 първенеца в Източната Б група.

Голмайстори за елитния отбор бяха Хермес Паломино, Димитър Петков, Симеон Симеонов и Румен Николов. Синът на Стойчо Младенов – Александър Младенов – отбеляза почетното попадение за състава от Велико Търново.

Наставникът на варненци даде шанс за изява на всички свои футболисти. През първото той заложи на основните си титуляри и логично те се оттеглиха на почивката с класическа преднина. Тогава отборът игра много добре и тотално надигра втородивизионния си съперник.

Още в началните минути „моряците” наложиха преса и владееха повече топката. Въпреки това трудно стигаха до чисти голови положения. Те разчитаха на постепенни атаки с много пасове. Първият гол обаче не закъсня и резултатът бе открит в 16-ата минута. Вратарят Илко Пиргов изрита силно топката в противниковата половина където намери Петков, той напредна и с плътен удар по земя не остави шансове на Цанков.

Черно море не изпусна инициативата и след пет минути футболистите от морската столица удвоиха преднината си. Тогава Дончо Атанасов напредна уверено по левия фланг и намери с прецизен пас звездата на тима Паломино, който сам срещу вратаря не сбърка. Той имаше възможност да запише още едно попадение в сметката си, но пропусна да отбележи в 30-ата минута от много изгодно положение.

Класическото 3:0 оформи дошлият от Добруджа Симеон Симеонов. Жоро Илиев го намери с техничен пас с глава и младокът не сбърка с мощен диагонален удар.

В началото на втората част Генов извърши осем смени, голяма част бях футболисти, които не получават редовно шанс за изява, и това се отрази на играта на домакините. Момчетата на Георги Тодоров постепенно изравниха играта и започнаха да създават интересни ситуации през вратата, пазена от Денчев.

Младенов увенча усилията на тима си в  55-ата минута. Той с бомбен удар от точката за изпълнение на дузпа прати топката в горния ляв ъгъл. Малко след това отново синът на Стойчо Младенов бе в центъра на вниманието, шутът му от пряк свободен удар обаче бе отразен.

В 69-ата минута Румен Николов сложи точка в този мач с четвъртото попадение във вратата на Етър. Той се възползва от грешка в отбраната и на празна врата вкара с глава. Преди това Мишо Лазаров стреля и нацепи горната греда, кълбото не бе изчистено на време и грешката бе наказана. До края на срещата, темпото на двубоя още повече спадна. Домакините можеха да вкарат и още голове, но късметът не бе на тяхна страна.