3. Черно море мисли за финала на Купата на България след разгром над Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Моряците” спечелиха първия полуфинал на „Тича” с 5:1

Черно море постигна категорична победа над Локомотив (Пловдив) в първия полуфинален двубой от турнира за Купата на България. „Моряците” се наложиха с разгромното 5:1. Двубоят се проведе на стадион „Тича” във Варна, а гостите се радваха на сериозна подкрепа – секторът за гости бе почти пълен.

Отборът на старши треньора Никола Спасов вече спокойно може да мисли за финала в надпреварата. Ако не се стигне до сензация на реванша на „Лаута”, това ще е трети финал за Черно море. Реваншът е на 28-и април.

„Смърфовете” определено не изиграха най-добрия си мач, а „моряците” през цялото време показаха много агресия, желание за победа и заслужено се поздравиха с категоричния успех, който дойде след също толкова тежка загуба от Левски в А група с 2:5. Точни бяха Симеон Райков, Вилиян Бижев, Михаил Венков, Матия Курьор и Бакари. Почетният гол за Локо (Пд) реализира Бурабия.

През първото полувреме отборът на Черно море изцяло доминираше на терена и създаде всичко по-интересно. Гостите от Пловдив не действаха с нужната острота, въпреки че в титулярния състав бяха Спас Делев и Мартин Камбуров, лесно губиха топката в средата на терена, а в защита действаха повече от колебливо. Играта на „моряците” се отличаваше от тази на противника с агресия и още в третата минута резултатът бе открит. Райков взе топката по левия фланг, премина защитник, напредна уверено и с плътен диагонален удар не остави никакви шансове на Теодор Скорчев.

В 25-ата минута варненци можеха да удвоят преднината си. Тогава Бижев шутира силно отляво, Скорчев изби, но прати топката в краката на Матия Курьор, който обаче при добавката не сполучи и шутира право в тялото на вратаря. Отново бившият футболист на Славия бе в основата на поредното опасно положение пред пловдивската врата. Той се възползва от груба грешка в защитата на „смърфовете” и отправи удар по земя, но топката профуча на сантиметри покрай дясната греда.

Домакините не намалиха оборотите и продължиха да атакуват и да търсят втори гол. И това се случи. Бижев попадна в прегръдките на своите съотборници само минута преди почивката. Нападателят получи топката от Себастиан Ернандес на границата на наказателното поле и с мощен удар разстреля Скорчев за втори път.

Освен негативният резултат за пловдивския Локомотив, лошите новини за щаба на треньора Христо Колев бяха допълнени с принудителната смяна на Богомил Дяков още в 35-ата минута заради контузия.

Второто част на двубоя започна също така ударно за „моряците”, а именно с гол само две минути след подновяването на играта. Този път голът падна след центриране от ъглов удар. Райков центрира, в пеналта Бургхардт игра с глава и отклони към Венков, който от близко разстояние не сгреши и направи преднината на своите класическа.

Гостите погледнаха малко по-смело към вратата на Черно море и Ванчо Траянов отправи силен удар, след като получи топката от Делев на удобна позиция, но напълно разочарова с изпълнението си, пращайки топката високо над горната греда. В 52-ата минута се стигна до любопитна ситуация в наказателното поле на варненци. Мартин Камбуров получи топката и шутира, но право в тялото на бранител, при втория му опит защитник направи шпагат, за да му отнеме топката и капитанът на пловдивчани падна с претенции за дузпа, но съдията Таско Тасков бе категоричен, че такава няма.

Интригата в този двубой изцяло изчезна в 59-ата минута. Райков, който направи силен мач за Черно море,  изпълни силно пряк свободен удар, Скорчев изби, но прати топката право на главата на Курьор, който бе изпуснат от Бурабия, и не сбърка от близко разстояние.

„Смърфовете” все пак стигнаха до гол, който се случи секунди след смяна на Мартин Камбуров. Бурабия шутира силно извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на защитник и влетя във вратата на Чанович.

Влезлият като резерва Бакари също добави името си сред голмайсторите и направи реванша в Пловдив почти невъзможен за Локовотив. Райков го намери с майсторски пас в наказателното поле и нападателят с мощен удар от движение не остави никакви шансове на Скорчев, който в този двубой замени на вратата титуляря Йордан Господинов. В добавеното време той се намеси решително, като не допусна шести гол след коварно изпълнение на пряк свободен удар, изпълнен от Райков.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)