3. Черно море на полуфинал след голова фиеста в Горна Оряховица (ВИДЕО)

Черно море на полуфинал след голова фиеста в Горна Оряховица (ВИДЕО)

"Моряците" вкараха за 45 минути пет гола на Локомотив и продължиха за Купата на България

Черно море разгроми с 5:0 Локомотив (ГО) в двубоя реванш между двата тима и се класира за полуфиналите на Купата на България с общ резултат 6:0. Домакините бяха неприятно изненадани още във втората минута с гол на Бургхард. „Железничарите” устояха на първоначалната преса на гостите, но в 24-ата минута Котев бе изпуснат и удвои преднината на Черно море. Кулибали уби интригата две минути по-късно с трети гол. Бижев се разписа в 38-ата, а крайният резултат оформи Стенио в 44-ата минута.

Бургхард даде летящ старт на своя тим, след като откри резултата още във втората минута на двубоя. Полякът намери свободно пространство и веднага шутира, Рашков не бе заел добра позиция и не успя да отрази удара – 1:0 за Черно море.

Въпреки допуснатия гол Локомотив показа равностойна игра в първите минути и противодействаше добре на бързите контри на „моряците”.

Черно море стигна до комфортен аванс в 24-ата след изпълнение на корнер, при което Котев изскочи от дълбочина и заби с глава топката в мрежата на Рашков за 2:0.

Интригата се загуби две минути по-късно с трето попадение на „моряците”. Марк Клок стреля неточно, но ударът бе засечен от Кулибали, вратарят на „железничарите” бе хванат в крачка и Черно море поведе с класически резултат.

Коконов пропусна да се разпише след половин час игра, нападателят използва добре пространството отляво, но се забави и бе притиснат от Иво Харизанов, след което стреля встрани от вратата.

Извеждащо подаване към Бижев матира отбраната на домакините, нападателят на „моряците” остана сам срещу Рашков, но би леко и вратарят отклони с крак. Топката остана във владение на Бижев и на празна врата нямаше как да сгреши, покачвайки на 4:0.

Разгромът стана пълен минута преди края на редовните 45. Черно море организира добра атака отляво, Коконов бе намерен непокрит, но Рашков изби удара му. Отбитата топка попадна в Стенио, който с шут от дъгата на големия пеналт намери долния ляв ъгъл за 5:0.

Първите минути на втората част бяха добри за домакините, а в 56-ата Генчев получи шанса да отбележи почетно попадение за своя тим, но предпочете да играе технично, вместо да нанесе удар, и топката му бе отнета от Кулибали.

Темпото спадна значително в средата на втората част, домакините не съумяваха да създадат опасност пред вратата на Чанович, а Черно море отвръщаше с бързи контри.

В последната минута на двубоя Рашков улови върната топка и бе отсъден непряк свободен удар в големия пеналт на домакините. Бургхард обаче стреля в бранител и в последвалото меле бе отсъдено нарушение за домакиние.

Така с общ резултат 6:0 Черно море се класира за следващата фаза на турнира, а жребият за полуфиналите ще бъде теглен на 19 март.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)