3. Черно море надигра Локомотив (София) и спечели трите точки в "Надежда" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" надвиха столичните "железничари" с 2:0

Черно море победи Локомотив (София) с 2:0 в среща от 22-ия кръг на родното футболно първенство. Точни за „моряците“ в двубоя, който се игра в столичния квартал „Надежда“, бяха Стенли Окоро (9) и Георги Илиев (21). Варненският тим надигра своя съперник в днешния мач и напълно заслужено се поздрави с трите точки.

Иначе отличен двубой за „железничарите“ изигра вратарят Божидар Митрев, който на няколко пъти с решителни намеси не позволи на „моряците“ да направят победата си още по-изразителна. Чистите голови възможности за Локомотив (София) в днешната среща пък не бяха много на брой.

„Моряците“ успяха да открият резултата в 9-ата минута. Кълбото бе центрирано в наказателното поле, където Милан Йованович не изчисти по най-добрия начин, след това и Божидар Митрев не успя да го улови, а Стенли Окоро отне топката и на празна врата отбеляза за 1:0. 5 минути по-късно Георги Илиев пробва удар с левия крак от границата на наказателното поле, но Божидар Митрев спаси.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Черно море достигна до втори гол в 21-ата минута - "моряците" организираха бърза контраатака, Окоро получи кълбото, напредна с него, след което центрира, Махамат не успя да изчисти, а Георги Илиев от няколко метра засече топката в мрежата за 2:0.

2 минути по-късно гостите имаха нова отлична възможност за отбелязване на гол, след като Стенли Окоро бе изведен на добра позиция и нанесе хубав удар, но Божидар Митрев отрази изстрела.

Една от малкото по-чисти възможности за Локомотив в мача бе в 25-ата минута, когато Гаел получи кълбото и стреля опасно към Георги Китанов, който изби в корнер. Малко след това Бакари се отчете с неточен изстрел за Черно море, а в 30-ата минута Маркиньос нанесе удар с глава, но кълбото премина над напречната греда.

В 33-ата минута Маркиньос отправи нещо средно между изстрел и центриране след изпълнение на пряк свободен удар, а малко не достигна на Искрен Писаров да засече кълбото и Георги Китанов улови.

До почивката не паднаха нови попадения и така след 45 минути игра Черно море водеше срещу Локомотив (София) с 2:0.

Малко след подновяването на играта през втората част Окоро пробва удар Божидар Митрев, но топката премина встрани от вратата. В 51-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле, където Александров с изчистването си с глава бе близо до това да си отбележи куриозен автогол, но топката премина вдясно от вратата и излезе в корнер.

Малко след това Том се отчете със страхотен удар от далечна дистанция, но кълбото прелетя малко над напречната греда. В 62-ата минута Бакари стреля с върха на пръстите към Божидар Митрев, но не намери рамките на вратата.

Последва възможност пред Стенли Окоро, който от добра позиция нанесе удар към Митрев, но вратарят отрази. Малко след това Бергонси изпълни по страхотен начин пряк свободен удар, но стражът на Локомотив (София) с отлична намеса спаси.

В 75-ата минута „моряците“ бяха близко до трети гол, след като Георги Илиев центрира страхотно, а Кирил Котев засече с глава, но Божидар Митрев с отличен рефлекс изби в корнер. В 83-ата минута вратарят на „железничарите“ се справи и с удар на Тодор Паланков. Малко след това Коконов центрира, а Георги Илиев засече с левия крак от трудна позиция, но прати кълбото вляво от вратата.

До края не се стигна до нови голове и така „моряците“ надвиха „железничарите“ с 2:0. След този успех тимът на Георги Иванов вече има 37 точки и е на шестото място. Отборът на Стефан Генов е девети с 25.

В следващия кръг Локомотив (София) гостува на Лудогорец, а Черно море е домакин на Ботев (Пловдив).

Крушарски спира заплатите в Локо Пд: 5 млн. лв и се махам

Вижте какво казва собственикът на "смърфовете"

Лудогорец стартира основната фаза на Лига Европа с амбиция за успех над Славия (Пр)