3. Черно море надигра с 2:0 Черноморец в морското дерби

Черно море надигра с 2:0 Черноморец в морското дерби

"Моряците" излъгаха своя противник с два гола от статични положения, гостите пропуснаха дузпа

Черно море надигра с 2:0 Черноморец в морското дерби на България, с което приключи първият пролетен кръг на „А” група.

След два месеца подготовка двата отбора показаха нелоша форма, но домакините бяха по-добри и заслужено спечелиха. В Черноморец особено остро се видя липсата на двамата извадени от състава централни защитници.

Гостите допуснаха голове от две статични положения, а пропуснаха няколко идеални възможности за попадение, включително и дузпа, която не бе оползотворена от новото попълнение Педриня.

Мачът пред четирите хиляди зрители на стадион "Тича" започна равностойно в прекрасното за игра време. В 16-ата минута обаче „моряците” поведоха. След центриране от фаул топката попадна пред вратата, където най-добре пласиран бе Даниел Димов. Със силен удар той разстреля Борел и вдигна на крака публиката.

Отговорът на Черноморец дойде 20 минути по-късно. В 37-ата минута Матиас Мориц бе изведен отдясно, но Пиргов спаси удара му. Веднага след това реферът Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение на Домакинов. Зад топката застана Педриня, който стреля вляво, но Пиргов отново бе на висота.

Точно преди края на първата част, втори студен душ поля амбициозният отбор на гостите. Борносузов стреля от пряк свободен удар, топката се отби от стената и попадна в Адемар, който отблизо с удар по земя покачи на 2:0.

Малко след началото на втората част гостите имаха нова добра възможност, но Мориц сам срещу Пиргов пак не можа да го премине. Последната такава чиста възможност за гостите бе в 68-ата минута, когато отново младият германец се измъкна, но този път не уцели рамките на вратата.

В последните минути сякаш и двата отбора решиха, че това ще е крайният резултат и мачът се доигра.