3. Черно море надигра Славия в зрелищен мач с пет гола (видео)

Черно море надигра Славия в зрелищен мач с пет гола (видео)

Драма, червени картони и 3:2 за „моряците” на стадион „Тича” във Варна

Отборът на Черно море постигна изключително ценна победа, след като се наложи над столичния Славия с 3:2 в зрелищен двубой. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе от програмата на 10-ия кръг на родната „А” група. Мачът бе изключително напрегнат и динамичен и в него главният рефер Георги Йорданов показа цели три червени картона.

Иначе срещата започна с летящ старт за домакините, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Божилов изведе Даниел Георгиев очи в очи с Кунчев, а вторият не сбърка за 1:0.

След гола гостите от София се активизираха и в 14-ата минута Даниел Пеев можеше да се разпише, но изстрелът му бе спасен от Пиргов. Последваха минути на затишие, преди в 25-ата, пред „моряците” да се открие нов шанс за гол. Тогава Божилов получи в наказателното поле от Атанасов, ала шутът му от около 8 метра попадна право в Стефано Кунчев.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Черно море.

Втората част започна коренно различно от първата, след като още в 48-ата минута Виктор Генев изравни статуквото, след като получи добро подаване от Илиев и от няколко метра бе безпогрешен за 1:1.

„Белите” продължиха да натискат и след този гол и в 57-ата минута, след колективна грешка в отбраната на домакините, Галин Иванов шутира от около 7-8 метра и даде преднина на Славия – 2:1.

Това попадение подейства отрезвяващо на „моряците”, които моментално започнаха да редят атака след атака пред Кунчев. В 69-ата минута, след грешка в защита на Виктор Генев, топката попадна в Георги Илиев, който от няколко метра я прати за втори път в мрежата на столичани – 2:2.

В последните 10 минути на двубоя играчите на двата тима се изнервиха до краен предел и в 80-ата минута Галин Иванов и Адемар получиха директни червени картони, след като едва не се сбиха след борба за една топка. Няколко минути по-късно и Дениран Ортега от Славия видя червен картон, след като получи втори жълт за фаул срещу Георги Илиев.

В самия край на двубоя, в 88-ата минута, стадион „Тича” изригна, след като Сашо Александров засече с глава центриране от фаул на Георги Илиев и донесе трите точки на Черно море – 3:2.

След тази победа домакините вече заемат 7-о място във временното класиране с актив от 15 точки. Гостите от Славия пък остават 5-и с 18 пункта.

Черно море – Славия 3:2

1:0 Георгиев 5’