3. Черно море надигра в драматичен мач Локо (Пд) с 3:2

Черно море надигра в драматичен мач Локо (Пд) с 3:2

Бивши играчи на "смърфовете" отбелязаха за Черно море

Черно море победи Локомотив (Пловдив) в изключително интересен мач на стадион „Тича” във Варна.

Двата отбора се хвърлиха в здрава битка, от която Велизар Димитров и неговите играчи излязоха победители, след като на два пъти бяха догонващи в резултата. Реферът Ахмед Ахмед пък показа 11 жълти картона, за да държи мача под контрол.

Така вече година и половина „моряците” нямат загуба на собствен терен. Локомотив пък показа, че с този отбор за изпадане от "А" група и дума не може да става.

Срещата започна много интересно. Още в 4-ата минута гостите, подкрепяни от мощна агитка, "смърфовете" поведоха. Даксон центрира много хубаво в наказателното поле, а Бенжалюн, оставен непокрит, откри.

След гола играчите на Черно море организираха натиск и създадоха няколко интересни атаки.  В 28-ата минута обаче капитанът на тима Георги Илиев отбеляза страхотен гол. Бившият играч на Локо, с който стана шампион преди години, отбеляза ювелирно попадение от 25 метра, след като оплете топката в паяжината зад Ставрев.

Десет минути по-късно обаче Бенжалюн отново наказа домакините. Отново Даксон центрира и французинът с плонж направи 2:1.

Секунди пред края на първата част обаче „моряците” отново изравниха. След центриране от корнер на Георги Илиев, на задната греда дебнеше игралият именно в Локо миналата година Божилов, който с много силен удар от воле изравни.

През второто полувреме всичко започна спокойно. В 59-ата минута обаче защитата на Локо направи фатална грешка, след като проспа едно изпълнение на тъч, от което Адемар навлезе в наказателното поле и вкара отличен гол. След обрата нервите взеха превес и само за десетина минута бяха показани маса жълти картони от рефера Ахмед Ахмед.

След това треньорът на гостите Наджи Шенсой направи и няколко нападателни смени, но Чиликов, Дани Кики и Том не помогнаха да се стигне до 3:3.

В последните 10 минути Локомотив натисна здраво съперника си и всяка минута имаше центриране в пеналта, но защитата на Черно море се справи и след четири минути продължение, победата бе завоювана.