3. Черно море нахлу в тройката с 3:1 над Нефтохимик в морското дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гонзо извади ЦСКА-София от топ 3 с петата поредна победа на "моряците", Георги Илиев вкара от фаул и даде класна асистенция

Черно море удари Нефтохимик в морското с 3:1 като домакин в Каварна за четвъртия си пореден успех в Първа лига и измести ЦСКА-София от третото място в класирането. Капитанът Георги Илиев вкара от пряк свободен удар и даде асистенция за Уго Секо преди почивката, а след паузата Пламен Николов с глава покачи на 3:0, преди резервата Иван Вълчанов да вкара от воле почетния гол за бургазлии.

Черно море събра 23 точки и е трети, ЦСКА-София остана с 21 на 4-та позиция след загубата с 0:1 у дома от Локо (Пд). Нефтохимик остава предпоследен с 8 точки на 13-о място.

Варненци влязоха в мача тази вечер в отлично настроение след четири поредни успеха във всички турнири, като кулминацията дойде през седмицата на „Герена”, където Левски бе отстранен с 3:2 след продължения за Купата на България.

Тодор Паланков играеше своя мач номер 300 в елита и даде тон за атакуващите действия с шут над напречната греда в 6-ата минута. Черно море притискаше съперника и Михаил Венков пусна по земя примамливо в наказателното поле, но там двама негови съотборници се разминаха и не се стигна до удар.

Нафтата рядко атакуваше, но имаше шанс да поведе в 13-ата минута. Маламов намери Венци Христов в наказателното поле, но вратарят го блокира с помощта на двама защитници, топката се върна у Маламов, който пусна успоредно пред празната врата и там също нямаше кой да ритне в мрежата.

Гонзо се разсърди на Коконов, че не направи шпагат при нов успореден пас пред празната врата, но в обратния край на терена.

Капитанът на Черно море Георги Илиев взе нещата в свои ръце и след като спечели фаул на идеална за него позиция пред дъгата на наказателното поле завъртя с финес над стената и намери десния ъгъл за 1:0 в 23-ата минута с третия си гол за сезона.

След гола варненци заиграха с извеждащи пасове зад защитата през центъра. На два пъти не се получи, но при третия опит Георги Илиев пусна в най-точния момент за нахлуващия на скорост Уго Секо, който заобиколи Стоян Колев и пусна в мрежата спокойно  - 2:0 в 38-ата минута.

В началото на втората част „моряците” започнаха в по-бавно темпо, а Венци Христов би в стената от фаул от почти същата позиция, от която Георги Илиев вкара първия гол.

В 61-ата минута Стоян Колев изби центриране от корнер, но от другия фланг Коконов центрира много по-добре на главата на централния бранител Пламен Николов, който отблизо разстреля ветерана – 3:0.

Коконов също можеше да се разпише, но стреля в обсега на Колев, който лови. Стоян Колев изби силен изстрел по диагонала, а Марек Кузма не успя да направи точна добавка под натиска на бранител.

Маламов беше близо с техничен шут към далечния ъгъл от границата на наказателното поле, а тимът на Христо Янев все пак успя да върне един гол. Маламов пусна наляво за Иво Малинов, който центрира, Венци Христов продължи с глава към втора греда, а там резервата Иван Вълчанов от воле прати силно в близкия десен ъгъл – 3:1 в 78-ата минута.

Марек Кузма направи пропуск от границата на вратарското поле и бе спрян от защитник, а в последните 10-ина минути мачът просто се доиграваше.