3. Черно море нанесе трета поредна загуба на Лудогорец (видео)

Черно море нанесе трета поредна загуба на Лудогорец (видео)

Моряците си тръгнаха от Разград с чиста победа от 2:0

Черно море нанесе трета загуба на Лудогорец в шампионата. Моряците удариха своя съперник с 2:0 след попадения на Хермес Паломино и Мирослав Манолов във всяко едно от полувремената и ги оставиха на 6 точки от лидера ЦСКА. А ако Левски победи Литекс в дербито, то тимът на Ивайло Петев ще отстъпи и второто място в класирането. С успеха си пък Черно море изпревари Славия и вече заема 7-ото място в подреждането с актив от 37 точки, на 6 от четвъртото място, на което е Черноморец, даващо право на участие в Лига Европа. В днешния мач Лудогорец удари две греди чрез Гъргоров и Александров, но и вратарят Петър Денчев отчая домакините, чиято серия от 9 поредни победи вкъщи беше развалена по подобие на тези на Левски и Локомотив (Пд).

Черно море бе отборът, който първи можеше да открие резултата. В 6-ата минута Мирослав Манолов центрира остро на точката на дузпата, където Георги Божилов бе оставен непокрит. Нападателят се опита да стреля от воле, но не уцели топката. В 15-ата минута Лудогорец отговори с греда. Шут на Гъргоров с левия крак се отбори в левия страничен стълб.

В 19-ата минута „моряците” излязоха напред в резултата с един от двата си точни удари за цяло полувреме. Фернандес пусна от крилото към Жоро Илиев, който бе на границата на пеналта. Капитанът центрира малко нескопосано, но Шоко не успя да покрие Паломино. Пантерата плонжира и отбеляза с глава от непосредствена близост първия си гол през пролетта. Той изразни по любопитен начин радостта си (вж. видеото).

Нова греда попречи на Лудогорец да стигне до изравнителен гол. В 31-ата минута Мишо Александров завъртя с глава едно центриране към него и топката кацна на дирека.

Черно море действаше на контраатака и при една от тях Марлон Фернандес можеше да удвои аванса на гостите, но техничният му удар от стрелкова позиция пред вратарското поле не затрудни кой знае колко Радек Петр.

Минута по-късно Гъргоров изведе хитро Александров, който с едно докосване опита да преодолява Денчев, но вратарят с крак успя да отбие.

След подновяването на играта Иван Стоянов и Гъргоров опитаха да изравнят, но Петър Денчев ги отчая.

На другия фронт Миро Манолов вкара втори гол за Черно море при самостоятелна акция. Нападателят преодоля елегантно Гулдан и излезе сам срещу вратаря, като пусна топката покрай него за 2:0.

До края Лудогорец направи всичко по силите си да се върне в мача, но главно Петър Денчев с добрите си изяви под рамката не позволи това да се случи.