3. Черно море остана без загуба на „Тича”, десетима „моряци” взеха точка от Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Варненци и старозагорци поделиха точките след два хубави гола и много футболна битка

Съставите на Черно море и Берое не успяха да се победят в мач от 18-ия кръг на „А” група, който се игра във Варна и приключи при равенство 1:1.

Гостите от Стара Загора започнаха малко по-добре срещата на стадион „Тича”, но след първите 15 минути „моряците” изравниха играта и тя започна да се води предимно в центъра на терена.

Преди почивката обаче преобладаваха острите единоборства и двата тима разчитаха предимно на центрирания, които не доведоха до нищо опасно.

Така паузата дойде при нулево равенство, а главният рефер Ивайло Стоянов показа три жълти картона – точно толкова, колкото бяха и ударите в очертанията на двете врати.

След почивката нещата не се промениха особено, а първата сериозна опасност дойде в 56-ата минута, когато Венци Христов отправи страхотен удар от въздуха след една недобре изчистена топка, но Китанов се намеси отлично и отрази шута му с една ръка.

Ключовият момент в срещата дойде в 70-ата минута, когато Стенли Окоро не сдържа нервите си и замахна в опит да ритне без топка Веселин Пенев, заради което реферът му показа директен червен картон.

Берое се възползва от численото си предимство само две минути по-късно, когато неразбирателство в отбраната на домакините позволи топката да попадне у Елио Мартинс, който стреля на скорост от дъгата пред наказателното поле и направи безпомощен Китанов – 1:0.

„Моряците” обаче показаха характер и успяха да изравнят, макар и с човек по-малко на терена.

Това се случи в 82-ата минута, когато Бакари успя да пробие отляво и центрира към наказателното поле, а от границата на вратарското появилият се малко по-рано Иван Коконов вкара хубаво попадение с плонж за 1:1.

След възстановяването на статуквото и двата отбора имаха по едно добро положение, но го пропуснаха и така в крайна сметка напълно логично точките бяха поделени.

Така Черно море събра 27 в своя актив и остана с една повече от състава на Берое, а същевременно и един от двата отбора в „А” група, който е непобеден у дома.