3. Черно море писа „отличен” на Калиакра в първата си контрола

Черно море писа „отличен” на Калиакра в първата си контрола

Варненци надделяха над изпадналия от "А" група Калиакра с 6:1

Черно море спечели убедително първата си контрола от подготовката за новия сезон. Варненци надделяха над изпадналия от "А" група Калиакра с 6:1.

Домакините започнаха отлично срещата и още в 3-ата минута можеха за открият резултата. Дончо Атанасов бе изведен отляво в наказателното поле на гостите и стреля силно по диагонал, но вратарят на Калиакра изби топката в корнер.

В 8-ата минута футболистите на Черно море отбелязаха попадение.  Мирослав Манолов се пребори за топката пред наказателното поле на Калиакра, видя излезлия напред вратар на гостите и с точен и техничен прехвърлящ удар реализира за 1:0.

В 20-ата минута отличната реакция на вратаря на гостите предотврати сигурен гол, като спаси опасен удар на Георги Илиев, но девет по-късно  Мирослав Манолов реализира втория си гол в срещата. Той бе изведен от Християн Попов напредна с топката и с точен удар по диагонал реализира гол за Черно море.

В 50-ата минута домакините вкараха ново попадение чрез Ермес Паломино. Нападателят бе изведен от Християн Попов, вратарят на Калиакра излезе извън наказателното поле да избие топката, но бе преодолян от Паломино, който напредна и от 2-3 метра вкара третия гол за Черно море.

В 57-ата минута гостите организираха страхотна триходова контраатака Джунейт Яшар – Фабрис Фока - Иван Петков, но вратарят на Черно море Китанов парира удара на Петков. В 69-ата  минута отново Иван Петков можеше да вкара гол за Калиакра, но вратарят на Черно море спаси.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Стамен Ангелов бе изведен отляво, напредна в наказателното поле на гостите и пусна топката към Илиян Капитанов, който от няколко метра реализира четвъртия гол за Черно море.

Георги Илиев довърши гостите с пети гол със страхотен удар от над 20 метра в 85-ата минута. Две минути по-късно Ермес Паломино реализира още един гол за Черно море след като бе намерен с отличен пас от Стамен Ангелов.

В 89-та минута Калиакра вкара почетен гол чрез юношата на „моряците” Димитър Кунев, фиксирал крайното 1:6. Следващата контрола на Черно море е на 12 юли във Велико Търново срещу Етър. Двубоят е от 11:00 часа.

Черно море – Калиакра 6:1

1:0 Манолов /’8/
2:0 Манолов /’22/
3:0 Паломино /’50)
4:0 Капитанов /’79/
5:0 Илиев /’83/
6:0 Паломино /’87/
6:1 Кунев /’89/