3. Черно море победи Нефтохимик в контрола

Черно море победи Нефтохимик в контрола

Жоржиньо и Мартин Костадинов носят успеха на "моряците"

Отборът на Черно море победи тима на Нефтохимик Бургас с 2:0 в контролна среща, играна в Несебър. В спаринга взеха участие играчи, които записват по-малко игрови минути в първенството, а треньорът Илиан Илиев даде шанс на четирима таланти от школата н “моряците”, родени 2002 година. Това са Златин Станков, Росен Стефанов, Джан Хасан и Димитър Иванов.

Варненци започнаха добре срещата и още в 18-ата минута Мехди Фенуш бе изведен сам срещу вратаря, но стреля над вратата. Малко след това Патрик се опита да прехвърли стража на Нефтохимик, но топката излезе в аут. До края на първата част “моряците” изпуснаха още няколко добри ситуации.

След почивката по-добрата игра на Черно море даде резултат. В 56-ата минута Кононго получи топката вдясно, напредна и центрира в наказателното поле, където Жоаким Балми свали с глава към Жоржиньо, който реализира за 1:0. Малко след това отново нападателя на варненци проби отляво и подаде към Мартин Костадинов, който от точката на дузпата не успя да нанесе добър удар. В 63-ата Жоржиньо финтира няколко футболисти на Нефтохимик и стреля, но стражът на бургазлии спаси. В 80-ата минута много добра контраатака за Черно море завърши с нарушение в наказателното поле. Младият Златин Станков проби отдясно подаде към Джан Хасан, който бе фаулиран от вратаря на Нефтохимик. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Патрик Андраде.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Мартин Костадинов, Юго Кононго, Стефан Станчев, Миро Енчев, Патрик Андраде, Лъчезар Йорданов, Мехди Фенуш, Жоаким Балми, Родриго, Жоржиньо (Златин Станков, Росен Стефанов, Джан Хасан и Димитър Иванов).