3. Черно море приключи с победа контролите (СНИМКИ)

Черно море приключи с победа контролите (СНИМКИ)

„Моряците” представиха отбора и биха румънци с 3:1, Чунчуков отново блести

Черно море постигна победа в последната си контрола от предсезонната подготовка.

"Моряците" надделяха над румънския втородивизионен Дунарея /Кълъраш/ с 3:1.

Двубоят се игра на стадион "Младост" във Варна.

Черно море откри резултата в 29-та минута, когато Цветелин Чунчуков се измъкна от защитата на румънците, стреля по диагонал с десния крак и хубавият му плътен изстрел порази мрежата на гостите – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея „моряците” нанесоха своя втори удар.

Той отново бе дело на лятното попълнение Чунчуков, разписал се при добавка след удар на Георги Божилов.

Това се случи в 54-ата минута, а само две по-късно Зехиров открадна топката в центъра на терена, сам напредна, нахлу в наказателното поле и с десния крак стреля покрай вратаря за 3:0.

В 59-ата минута Георги Иванов замени почти целия състав на Черно море на терена и  в игра влязоха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Орлин Старокин, Александър Цветков, Емил Янчев, Ертан Томбак, Борислав Балджийски, Илиан Илиев, Николай Минков, Марек Кузма, а от титулярите мястото си запази единствено Мартин Костадинов.

Крайното 3:1 оформи Мариан Драгхикеапи в 83-ата минута, когато проби от дясно, нахлу в наказателното поле и с хубав изстрел по диагонала отбеляза почетното попадение за гостите.

Така Черно море приключи с победа лятната си подготовка, след като и я стартира с такава, налагайки се с минималното 1:0 над Левски.

Двубоят с румънците послужи и за официално представяне на отбора, който стартира първенството с домакинство срещу Витоша Бистрица в събота от 18:45 часа.

Стартов състав на Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 73. Ондрей Сукуп, 23. Илиас Хасани, 15. Александър Александров, 17. Мартин Костадинов, 21. Георги Илиев, 14. Георги Божилов, 22. Мариян Огнянов, 18. Атанас Зехиров, 13. Иван Коконов, 9. Цветелин Чунчуков.