3. Черно море разби Несебър в контрола

Черно море разби Несебър в контрола

"Моряците" безкомпромисни за 4:1 във Варна

Отборът на Черно море записа нова победа в зимните контроли, след като днес разби втородивизионния Несебър с 4:1. Срещата се игра в "СК Младост" във Варна.

Това бе едва втори успех за "моряците" в проверките, след като в самото начало на подготовката се наложиха с 1:0 над Нефтохимик. Последваха 2 загуби и 2 равенства на лагера в Турция. Там варненци паднаха с 0:2 от Спортул (Букурещ) и с 0:4 от Ягелония. Хората на Стефан Генов финишираха в Анталия с 2:2 с Гомел и 0:0 с Хоризонт.

Иначе днешният мач започна с натиск на "моряците" и неточен удар на Божилов от границата на наказателното поле. В 14-ата минута пък Дончо Атанасов шутира опасно към вратата на гостите, ала стражът Николов спаси.

С течение на времето натискът на Черно море се усилваше, докато несебърци разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят противника. В 20-ата минута Паломино центрира добре по земя от десния фланг, а Атанасов засече от движение, но топката излезе в аут.

Така дойде 43-ата минута, когато Денчев изрита една топка в полето на Несебър, където бранителите на гостите увиснаха под топката и позволиха на Паломино да излезе сам срещу стража им. Пантерата напредна и хладнокръвно преодоля Николов за 1:0.

Втората част стартира страхотно за "моряците", които в 49-ата минута удвоиха преднината си, след като Атанасов прескочи един пас на Попов и остави Манолов сам срещу стража на Несебър, а нападателят на варненци не сбърка за 2:0.

След това попадение двамата треньори извършиха по няколко смени и в 55-ата минута Паломино напредна през центъра и премерен изстрел препарира за трети път Николов - 3:0.

След този гол гостите се активизираха и в 67-ата минута Крачунов можеше да се разпише за 1:3, ала ударът му срещна гредата.

В 75-ата минута обаче Несебър все пак стигна до гол, дело на Борислав Иванов, който бе изведен очи в очи с резервния вратар на Черно море - Колев.

До края на мача имаше време и за Миро Манолов да вкара втория си гол в срещата и това стана в 85-ата минута, когато той бе изведен в коридор отдясно и спокойно оформи крайното 4:1.

Състави

Черно море: Денчев, С. Александров, Колев, Андреев, Симеонов, Атанасов, Камазола, Фернандес, Божилов, Атанасов, Паломино
Резерви: Колев, Попов, Манолов, Николов, Лазаров, Капитанов, Сталев, Радев, Кирчев

Несебър: И. Николов, Брестовички, Попов, Соколов, Крачунов, Горанов, Кадифчин, Калайджиев, Орловски, Александров, Димитров

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите