3. Черно море развали празника на Локо Сф (ВИДЕО)

Черно море развали празника на Локо Сф (ВИДЕО)

„Моряците“ спечелиха с 1:0 в „Надежда“

Черно море помрачи завръщането на Локомотив (София) в столичния квартал „Надежда“, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си от първия кръг на футболната ни efbet Лига.

Единственото попадение в неделния сблъсък реализира крайният защитник Виктор Попов, който пък развали дебюта на новия треньор на „железничарите“ Станислав Генчев.

Обективно погледнато обаче „моряците“ играха по-добре и заслужено се поздравиха с успеха, тъй като положения пред вратаря им Иван Дюлгеров почти липсваха, докато неговият колега Александър Любенов имаше далеч повече работа.

Първият шанс в двубоя се откри пред гостите още в началните минути, когато Матиас Курьор изпревари Божидар Кацаров и върна към Николай Златев, който стреля, но след рикошет топката излезе в корнер.

„Моряците“ продължиха да са по-настоятелни, ала трудно да стигаха до опасности пред вратата на домакините.

В 24-ата минута капитанът им Васил Панайотов бе изведен и овладя в наказателното поле като потърси Курьор, но Матеус Дуарте изчисти. Последва и удар от дистанция на Матеус Клементе, профучал над целта, след което Локо Сф успя да изравни играта.

В 42-ата минута Селсо Рапосо намери Димитър Митков, който шутира от 20-ина метра, но над вратата.

Точно преди почивката Любенов отрази удар на Курьор, за да дойде паузата при резултат 0:0.

Второто полувреме започна с отличен шанс за Черно море, тъй като Мимито изведе Курьор и той намери Златев, чийто мощен шут бе избит от Любенов. Последва опит за добавка на Живко Атанасов, ала над рамката.

В 55-ата минута вратарят на домакините се намеси след изстрел на Курьор, а в 66-ата стори същото и след опит на Панайотов да го преодолее, но в 74-ата бе безпомощен.

Тогава Виктор Попов получи в наказателното поле, успя да си намери място за удар, след което прати топката в близкия ъгъл и така откри резултата в полза на Черно море.

Той се запази до последния съдийски сигнал, макар че малко преди него резервата на домакините Илия Димитров имаше отлична възможност да изравни с глава отблизо, ала стреля право в ръцете на вратаря.

В заключителните минути напрежението се покачи и се стигна до сблъсъци между футболисти на терена, които завършиха с няколко жълти картона, а един от тях бе показан и на треньора на варненци Илиан Илиев.

В крайна сметка обаче „моряците“ взеха пълния комплект точки от първия си официален мач за сезона, докато „железничарите“ останаха с празни ръце.

Локо Сф – Черно море 0:1
0:1 Виктор Попов (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКО СФ: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Дуарте, 26. Красимир Милошев (к), 44. Божидар Кацаров, 11. Карлос Франса, 70. Димо Бакалов, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков;

Треньор: Станислав Генчев;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 7. Матеус дос Сантос, 88. Атаир Мимито, 39. Николай Златев, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор;

Треньор: Илиан Илиев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо